Stary Rynek to bijące serce każdego miasta, miejsce spotkań mieszkańców i historyczne centrum, noszące w sobie zapis wydarzeń sprzed kilku wieków. Niezmiennie od lat jest punktem postoju na mapie podróży każdego zapalonego wycieczkowicza. W Mławie stanowi on niezaprzeczalną atrakcję turystyczną, albowiem właśnie tu przez stulecia skupiało się życie towarzyskie i rozwijał lokalny handel. Każdy zachowany do dnia dzisiejszego zabytek to nie tylko pozostałość dawnego układu przestrzennego, ale również opowieść o ludziach, którzy go tworzyli. Przejście przez historyczny teren Starego i Nowego Rynku to przede wszystkim szansa do praktycznego zweryfikowania wiedzy nabytej na szkolnych lekcjach czy z książkowych publikacji. Nasz miejscowy przewodnik otworzy przed Państwem bramę do miasta, kryjącego w sobie wiele niezgłębionych tajemnic i wyjaśni wiele dyskretnych niuansów, które zaprzątają umysł niejednego globtrotera. Jeśli jesteś Mławianinem bądź turystą, a nie wiesz gdzie szukać śladów inspiracji sztuką kaszubską w późnobarokowym kościele św. Trójcy, a nazwisko Marymont nic Ci nie mówi koniecznie zapytaj o to naszego lokalnego informatora.

Propozycja wycieczki po Starym Mieście to doskonała okazja do wysłuchania anegdot, legend i opowieści o osobowościach, które swoją działalnością na stałe wpisały się do historii tego malowniczego zakątka Północnego Mazowsza.

Trasa wycieczki obejmuje prezentacje następujących obiektów:

  • plac główny – Kościół Św. Trójcy i Ratusz Miejski,
  • przejście przez wszystkie cztery pierzeje rynku oraz ulicę 3 Maja,
  • spacer Zabytkowym Parkiem Miejskim

Naszą ofertę kierujemy do klientów indywidualnych, grup zorganizowanych, uczniów szkół i ich opiekunów. Cena usługi jest zależna od liczby godzin i wielkości grypy. Prosimy o wcześniejsze rezerwację terminów – najpóźniej 24 godziny przed planowaną wycieczką. Rezerwacji dokonujemy telefonicznie, dzowniąc pod numer 23 654 35 85 bądź mailowo, przesyłając wiadomość na adres pit@mdkmlawa.com w godzinach otwarcia od 8.00 -16.00 w każdy dzień roboczy. 

Ceny

Propozycja docelowa – adekwatna do programu wycieczki

  •  klient indywidualny bądź grupy do 20 osób – 100 zł/1,5 h

*Cena usługi ulega zmianie w przypadku, gdy dostosowujemy się do  propozycji klienta i uwazględniamy poszerzenie programu wycieczki o dodatkowe atrakcje.

Dodatkowe atrakcje

  • Wizyta w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej
  • Spacer szlakiem „polskiej linii Maginota” (bunkry, mauzoleum)
    We wrześniu 1939 r. znajdowały się tutaj stanowiska obronne II Batalionu 80 PP, którego dowódcą był mjr. Jędrzejczyk. Jeden ze znajdujących się tutaj schronów, o brakującej tylnej ścianie został zaadaptowany na Mauzoleum Żołnierzy Września. Obok obiektu, na przedpolu Mławy usytuowany został także pomnik Piechura autorstwa prof. Kazimierza Zielińskiego. Obok bunkru, głównym akcentem architektonicznym jest ustawione obok działko przeciwlotnicze. Projektantami mauzoleum byli architekci Barbara i Andrzej Wachnowie. Powstało ono z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej. Przy północnej krawędzi lasu znajdują się następne dwa obiekty, stanowiące kolejny odcinek łącznikowy.