Deklaracja dostępności
Miejski Dom Kultury w Mławie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://mdkmlawa.com/
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodności z załącznikiem
Prezentowane treści pochodzą z różnych źródeł, co oznacza, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik.
Treści nieobjęte przepisami
W części filmów nie ma napisów dla osób niesłyszących i głuchych. Są to archiwalne multimedia wizualne, powstałe przed 23 września 2020 r.
Na stronie mogą występować archiwalne graficzne pliki PDF.
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu: cel linku nie jest odpowiednio określony, opublikowany załącznik może nie posiadać informacji na temat wielkości pliku czy formatu, pewne grafiki nie zawierają tekstów alternatywnych.
Dokumenty archiwalne opublikowane na stronie przed 23 września 2020 r., które są jeszcze dostępne, nie będą dostosowywane do nowych procedur. Nie mamy prawnego obowiązku dostosowywania tych dokumentów. Jeżeli potrzebujesz dostępu do nich, skontaktuj się z nami i wskaż dokładnie, których z nich potrzebujesz, i jak powinniśmy je dostosować.
Nadmierne koszty
Wirtualny spacer nie jest dostępny cyfrowo. Zapewnienie dostępności tej funkcji oznacza bardzo wysokie koszty, które oceniliśmy jako nadmierne obciążenie opisane w ustawie o dostępności cyfrowej.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny. Poza tym twórca strony zapewnił nas o częściowej dostępności cyfrowej strony internetowej.
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Strona dostępna jest w skali szarości i wysokim kontraście. Poza tym zapewnia możliwość podkreślenia aktywnych linków i ustawienia czytelnej czcionki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Mateusza Kocieli, mejlowo na adres: m.kociela@mdkmlawa.com lub telefonicznie 23 654 35 85.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (e-mail lub numer telefonu),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu dwóch miesięcy od daty zgłoszenia.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mejlowo do:
Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Mławie
Adres: Stary Rynek 13, 06-500 Mława
e-mail: e.suszek@mdkmlawa.com
tel. 23 654 35 85
Skargę możesz złożyć także do Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Dostępność architektoniczna
Budynek Miejskiego Domu Kultury w Mławie jest częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych i poruszających się na wózkach inwalidzkich. Osoby poruszające się na wózkach mogą dostać się do budynku wejściem głównym, które nie zawiera progów, co znacznie ułatwia komunikację. Poza tym w domu kultury znajdują się podjazdy oraz winda, która umożliwia wjechanie wózkiem inwalidzkim na wszystkie trzy piętra instytucji. Wszystkie schody znajdujące się w obrębie klatki schodowej w domu kultury są wyposażone w poręcze i oznaczone kontrastową taśmą. Drzwi i szklane ściany nie są oznaczone kontrastową taśmą, a w budynku brakuje tyflomap. Winda znajdująca się w budynku jest wyposażona w przyciski opatrzone alfabetem brajla i te pozwalające dźwiękowo zasygnalizować o jej awarii. Na każdym piętrze instytucji znajdują się toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Do domu kultury można również wejść z psem przewodnikiem. Instytucja nie posiada natomiast prywatnego parkingu dla interesantów. Dostępny jest ogólny płatny parking dla mieszkańców, na którym jest wydzielone miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej. Poza tym w budynku nie stosuje się dźwiękowych systemów nawigacji dla osób niewidomych oraz tabliczek z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla dla oznaczenia pomieszczeń.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W recepcji Miejskiego Domu Kultury i w kasie można skorzystać ze stacjonarnych pętli indukcyjnych. Usługa jest dostępna w godzinach pracy domu kultury.