„Słodka Muława” i „Wojcieszki”

POLSKI SMAK – MŁAWSKA RECEPTURA

Specjały wypiekane z należnym rozgłosem i jawnością, by Mławę w świecie chwalić i smakiem wybornym o bytności szlachetnej miasta napominać.

Od 2014 r. desery te, zdobią mławskie stoły i spełniają gusta najbardziej wymagających smakoszy. „Słodka Mława” i „Wojcieszki” to wypieki skomponowane ze składników najwyższej jakości, kuszące wyglądem i skrywaną przez cukierników recepturą. Niejeden, odwiedzający miasto podróżny miał okazję poznać sycącą radość podniebienia po zakosztowaniu „Słodkiej Muławy” oraz lekkość „Wojcieszka” przygotowanego na bazie naturalnych produktów, prosto z mazowieckiej wsi. Te certyfikowane słodkości, bez których my – mławianie nie wyobrażamy sobie imienin, jubileuszy i przyjęć wydawanych z okazji przyjazdu bliskich, zachwycają słodyczą zamkniętą w czekoladowej nucie oraz chrupkością słonecznika skąpanego w słońcu polskiej ziemi. Przynajmniej kilka razy w roku przemierzają dalekie drogi, by dotrzeć do ludzi, którzy usłyszeli o ich oryginalności, stając się jednocześnie pyszną alternatywą dla murzynka czy tradycyjnie przygotowywanych zbożowych ciasteczek. Jednako, nie powstydziłby się ich wrocławianin, krakus czy paryżanin, albowiem doczekały się nie tylko rozgłosu, ale również miana specjału, będącego znakiem jakości miejskiej szkoły cukiernictwa.

Tradycję naszą godzi się umacniać i utwierdzać dokumentami, świadkami i rozgłosem, co niniejszym czynimy, a mławian wszystkich – mieszczan i mieszczki – obecnych i przyszłych uprasza się, by nasz wypiek od zapomnienia chronili, receptury nie wzruszali i zastępstw nie uznawali.