plakat warszawska syrenka 2024

Rusza 47. edycja Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława

           

Mamy przyjemność po raz kolejny zaprosić uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w ELIMINACJACH POWIATOWYCH 47. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława organizowanym przez Miejski Dom Kultury w Mławie we współpracy z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie.

Do udziału zapraszamy uczniów szkół podstawowych.

Istotą Konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury.

Recytatorzy przechodzą przez kilka szczebli eliminacji – szkolne, gminne/ powiatowe a laureaci ostatniego szczebla biorą udział w przesłuchaniach finałowych w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Cieszymy się z osiągnięć młodych recytatorów, ale chcemy też pochwalić się naszym sukcesem: w roku 2022 i 2023 Konkurs został nominowany do nagrody organizowanej przez Portal Czas Dzieci  – SŁONECZNIK – na najlepiej przygotowany projekt skierowany do dzieci w Warszawie i okolicach w kategorii „język”.

Zachęcamy do udziału w Konkursie uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:

kategoria nr 1: dzieci klasy I-III

kategoria nr 2: uczniowie klasy IV – VI

kategoria nr 3: młodzież klasy VII-VIII

Bardzo prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch recytatorów z każdej kategorii wiekowej z danej placówki, tj.:  maksymalnie dwoje dzieci z klas I-III, maksymalnie dwoje uczniów z klas IV-VI oraz maksymalnie dwie osoby z klas VII-VIII.

 

Prosimy nauczycieli o dobór repertuaru wykraczający poza lektury szkolne. Przypominamy także o podaniu, zgodnie z regulaminem, odpowiedniej ilości zgłaszanych do prezentacji utworów (dotyczy uczestników klas IV-VI oraz VII-VIII)!

 

Eliminacje powiatowe 47. Konkursu Recytatorskiego
WARSZAWSKA SYRENKA
pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława
odbędą się 26 marca (wtorek) 2024 r. o godz. 9.00
w sali Kina MDK

 

Zgłoszenia laureatów eliminacji szkolnych i gminnych prosimy przesłać na adres:

Miejski Dom Kultury, ul. St. Rynek 13, 06-500 Mława
lub na e-mail: h.wieczorek@mdkmlawa.com
w nieprzekraczalnym terminie do 11 marca 2024 r.

 

W porozumieniu z Mazowieckim Instytutem Kultury załączamy do zapoznania/przypomnienia dodatek Dla Recytatora, czyli kilka wskazówek i porad związanych z przygotowaniami i samym występem dziecka w konkursie recytatorskim.

Dodatkowe informacje lub ewentualne pytania: Hanna Matecka–Wieczorek, mail h.wieczorek@mdkmlawa.com lub pod ogólnym numerem telefonu 23 654 35 85.

 

Do pobrania: Regulamin Konkursu, Karta Uczestnika, Oświadczenie dla jury oraz Klauzula informacyjna oraz dodatek Dla Recytatora.

Zapraszamy do współpracy i uczestnictwa !