plakat

Już 20 lutego 2024 r. zapraszamy na wieczór autorski Joanny Rodowicz, artystki należącej do Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej, znanej ze swoich pięknych obrazów i rzeźb.

Tym razem twórczyni zaprezentuje autorską publikację „Legenda o Mławie”, w której znajdziemy nie tylko ilustracje, ale również teksty inspirowane mławskimi legendami i rozpisane na kilkunastu stronach według własnego pomysłu.

Podczas tego spotkania będzie można porozmawiać z autorką, ale również zobaczyć rysunki wykorzystane w publikacji i zakupić wydanie książkowe.

Zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, które odbędzie się 20 lutego o godz. 17.00 w MDK.

Publikacja „Legenda o Mławie” została wydana dzięki wsparciu finansowemu samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury w 2023 r.

Joanna Rodowicz

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, wydział Architektury Wnętrz w pracowni profesora Witteka. Jest osobowością twórczą pełną ciekawości świata i nowych wyzwań.

Zafascynowana srebrem jako materią artystyczną, od dyplomu przez dwadzieścia lat zajmowała się projektowaniem i wykonywaniem unikatowych egzemplarzy i krótkich kolekcji. Dopasowanie projektowanej biżuterii do osobowości człowieka, który miał ją nosić, było dla niej najważniejszym celem. Piękno kamieni szlachetnych, półszlachetnych, skamielin i innych przedmiotów wartościowych dla zamawiających, podkreślane było formą oprawy ze srebra. Jej biżuteria jest noszona w Polsce, w wielu krajach Europy, w USA , w Kanadzie, w Australii.

Od 1993 roku zajmowała się stylistyką wyglądu, opracowując na szerszą skalę szczegóły ubioru, fryzur i makijażu. Współpracowała z filmem i telewizją Polską projektując scenografię i wykonując wiele rekwizytów, m. in. biżuterię do serialu o królu Wł. Jagielle pt. „Matka Królów”, rekwizytów since-fiction do dwujęzycznego serialu dla młodzieży pt. „Czarownik”, produkcji australijsko-polskiej. Chrystusa na krzyżu , ponad dwumetrowej wielkości do filmu fabularnego „Boża Podszewka” i inne bardzo zróżnicowane rekwizyty do filmów reklamowych.

W 1997 roku związała się z pracownią rzeźby, gdzie współtworzyła rzeźby monumentalne.

Przez rok była kierownikiem Działu Promocji Muzeum Narodowego w Warszawie. (m.in. wystawa Caravagia)

Przez cały okres twórczości widoczne było jej zainteresowanie portretem. W początkowym okresie, po studiach, malowała portrety w formie miniatur na plastrach kości słoniowej.

Związana z Mławą poprzez Grupę Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej, „grając” postać malarki, malowała portrety.

W 2011 roku wstąpiła do mławskiego Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej, gdzie co roku bierze udział w plenerach malarskich i wystawach.

Działa na terenie powiatu mławskiego, ciechanowskiego, płońskiego ale nie zapomina o Warszawie skąd się przeniosła.

Co roku wystawia swoje obrazy na kilku wystawach zbiorowych.

Informacje o autorce ze strony https://www.joannaart.eu/