Jedno jest pewne już wkrótce Koncert Noworoczny 2023!

Z radością informujemy, że już 5 lutego w Mławie odbędzie się Koncert Noworoczny. Wydarzenie przyciąga sympatyków muzyki klasycznej i filmowej, ale w tym roku tych muzycznych smaczków będzie znaczenie więcej. Oprócz znanych polskich i światowych standardów w repertuarze pojawią się również pieśni patriotyczne. Skąd ten wybór? Gwiazdą wieczoru w 2023 r. będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego!

Ten jeden z największych zespołów w naszym kraju jest doskonale znany mieszkańcom Mławy. Artystów gościliśmy w naszym mieście już wielokrotnie. Zachwycili nas m.in. występami podczas uroczystości upamiętniających bitwę pod Mławą czy bitwę warszawską.

Podczas Koncertu Noworocznego 2023 zaprezentuje się chór, orkiestra symfoniczna i sekcja baletowa RZAWP. Na to widowisko muzyczno-taneczne powinien wybrać się każdy koneser. Jest to niepowtarzalna okazja, której mławianie nie mogą przegapić.

Głównym celem zespołu jest kultywowanie tradycji narodowościowych, dlatego w programie Koncertu Noworocznego pojawią się również pieśni poświęcone historii polskiego oręża. Usłyszymy utwory powstałe zarówno w czasie wojny polsko-bolszewickiej, jak i II wojny światowej, ale również kompozycje zaliczane do największych przebojów muzyki rozrywkowej okresu przedwojennego. Melodie autorstwa Henryka Warsa i Jerzego Jurandota pozwolą poczuć atmosferę małych kawiarni i niezwykle modnych w tym czasie scen kabaretowych, na których występowali m.in. Ludwik Sempoliński czy Hanka Ordonówna. Gratką dla osób, które uwielbiają rozrywkowy repertuar, będą światowe przeboje znane m.in. z takich musicali, jak „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady” czy „Grease”. Na finał artyści przygotowali muzyczną niespodziankę – wystąpią w pełnym składzie i wykonają swój popisowy numer. Co to będzie za utwór? Przekonamy się wkrótce.

5 lutego o godz. 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie wystąpią:

SOLIŚCI:
Agnieszka Bojarska, Monika Chodyna, Elżbieta Górnicka, Kinga Taront,
Anna Potyrała – Listwon, Aleksandra Okrasa – Wachowska,
Mariusz Borzyszkowski, Roman Kogut, Wiktor Szymonowicz, Andrzej Wiśniewski,
CHÓR, BALET I ORKIESTRA SYMFONICZNA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO

DYRYGENT:
Tomasz Labuń

KONFERANSJER:
Tomasz Szuran

REALIZATORZY:
KIEROWNICTWO MUZYCZNE – Grzegorz Mielimąka
KIEROWNICTWO BALETU – Iwona Runowska
KIEROWNICTWO CHÓRU – Paweł Szkop
KIEROWNICTWO TECHNICZNE – Krzysztof Stoiński

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!
WSTĘP WOLNY

Organizatorzy
Burmistrz Miasta Mława
Miejski Dom Kultury w Mławie

Patron wydarzenia
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Ciechanowie

 

 

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
Regulamin Koncertu Noworocznego 2023 69 KB 67