zdjecie

Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie odbył się Koncert Noworoczny z udziałem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Emocje zostały z nami do dziś, podobnie jak jeden obraz, do którego chętnie wracamy. Widzieliśmy zachwyt w oczach widzów i radość na twarzach artystów. Podczas tego wczorajszego wieczoru mogliśmy wspólnie, choć trochę później niż zazwyczaj w Mławie, rozpocząć nowy rok artystyczny.

Na występ Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego w Mławie musieliśmy poczekać do lutego, ale czy było warto? Bezsprzecznie, po trzykroć, TAK! Pierwsze wejście orkiestry, taniec marynarski, tanga, walce, charlestony, solowe występy wokalne i te z udziałem chóru cieszyły oczy i serce. Słynny utwór „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” zachęcił publiczność do wspólnego klaskania, ale wykonanie przez akordeonistę i skrzypka utworu „Gypsy Carnival” to był prawdziwy wirtuozerski majstersztyk, po którym rozległa się salwa braw. Wydawało się, że nie może nas spotkać nic lepszego, ale na koniec zaprezentowali się wszyscy artyści – łącznie 111 osób i wykonali utwór „Jak białe orły” do słów Krzysztofa Roznera i muzyki Adama Hetmana. Finał był tak samo spektakularny, jak początek i z pewnością zapamiętamy ten koncert na długo. Oczywiście, nie zabrakło owacji na stojąco.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i ślemy uściski oraz pozdrowienia do wszystkich występujących artystów oraz osób, które często pracują za konsolami i kulisami na efekty całego przedsięwzięcia.  Jesteście wspaniali! Brawa dla Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego w Mławie.

W programie Koncertu Noworocznego pojawiły się pieśni poświęcone historii polskiego oręża – utwory powstałe zarówno w czasie wojny polsko-bolszewickiej, jak i II wojny światowej, ale również kompozycje zaliczane do największych przebojów muzyki rozrywkowej okresu przedwojennego. Melodie autorstwa Henryka Warsa i Jerzego Jurandota pozwoliły poczuć atmosferę małych kawiarni i niezwykle modnych w tamtym czasie scen kabaretowych, na których występowali m.in. Ludwik Sempoliński czy Hanka Ordonówna. Gratką dla osób, które uwielbiają rozrywkowy repertuar były światowe przeboje znane m.in. z takich musicali, jak „My Fair Lady” czy „Grease”.

W wydarzeniu uczestniczyła m.in. posłanka Anna Ewa Cicholska. Koncert otworzył Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski. Na sali pojawił się również przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Ciechanowie, które było patronem wydarzenia.

Organizatorzy
Burmistrz Miasta Mława
Miejski Dom Kultury w Mławie

5 lutego o godz. 18.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie wystąpili:

SOLIŚCI:
Agnieszka Bojarska, Monika Chodyna, Elżbieta Górnicka, Kinga Taront,
Anna Potyrała – Listwon, Aleksandra Okrasa – Wachowska,
Mariusz Borzyszkowski, Roman Kogut, Wiktor Szymonowicz, Andrzej Wiśniewski,

CHÓR, BALET I ORKIESTRA SYMFONICZNA REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO

DYRYGENT:
Tomasz Labuń

KONFERANSJER:
Tomasz Szuran

REALIZATORZY:
KIEROWNICTWO MUZYCZNE – Grzegorz Mielimąka
KIEROWNICTWO BALETU – Iwona Runowska
KIEROWNICTWO CHÓRU – Paweł Szkop
KIEROWNICTWO TECHNICZNE – Krzysztof Stoiński