W minioną sobotę odbył się finał Festiwalu Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana. Wydarzenie zainteresowało wiele osób z Mławy i okolic. Można było wziąć udział w warsztatach tanecznych, stworzyć słomiane pająki oraz wysłuchać koncertu muzyki z tego regionu. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Wszystkie Mazurki Świata, której prezesem jest Janusz Prusinowski. Miejski Dom Kultury był partnerem tego projektu.

Niewątpliwie to jedno z najbardziej niezwykłych wydarzeń ostatnich miesięcy. Dzięki zaangażowaniu muzyków – Janusza Prusinowskiego, Piotra Piszczatowskiego, Szczepana Pospieszalskiego, Michała Żaka oraz propagatorce ludowych pieśni i tradycji – Kai Prusinowskiej powstał niezwykły program muzyczny, który na początku prezentowany był w szkołach powiatu mławskiego, a później w nieco zmienionej formie został wykonany 9 października br. na scenie Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Jest nam niezwykle miło poinformować, że do tej grupy popularyzatorów ludowej tradycji dołączyła również nasza koleżanka z zespołu, pracownik domu kultury – Ewa Koźlakiewicz, która nie tylko zadbała o oprawę taneczną podczas wydarzeń, ale również grała na kontrabasie oraz prowadziła warsztaty i zabawy w placówkach oświatowych. Naszej koleżance gratulujemy podwójnie i zapraszamy na zajęcia z Panią Ewą do domu kultury.

Wszystkim, którzy podjęli trud organizacji tego wydarzenia, składamy gorące podziękowania. Dzięki Wam udało się stworzyć festiwal, który nie tylko przypomniał o muzycznej tradycji Północnego Mazowsza, ale również pokazał nowy wymiar naszej lokalnej historii. Dziękujemy.

Festiwal Mazowsze Północne. Ziemia Nieznana został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska2021.

Zobaczcie, co się działo się 9 października w domu kultury

Warsztaty taneczne dla dzieci i dorosłych

 

Koncert finałowy

Zabawa taneczna w starym stylu