|||
|||
W ramach kampanii „Po ludzku o psich sprawach”, już 8 września 2018 r., zostanie zorganizowany w Mławie piknik z czworonogiem. Nasz lokalny happening edukacyjno-integracyjny, organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Mława, to okazja nie tylko do zaprezentowania swojego ukochanego psa i zdobycia nagród, ale również spotkania z ekspertami zajmującymi się ich leczeniem, pielęgnacją, tresurą czy hodowlą.

Każdego roku w naszej lokalnej akcji biorą udział lekarze weterynarii, pracownicy Urzędu Miasta Mława oraz mieszkańcy i wielbiciele psów różnych ras, którym nieobojętny jest los czworonogów. Informujemy Państwa o najważniejszych problemach m.in. bezdomności psów, chorobach, akcjach ratunkowych, sytuacjach zaniedbań oraz zagrożeniach, na jakie narażone są bezpańskie czworonogi. Co roku zachęcamy również do adopcji psów ze schroniska w Napierkach i udziału w pokazie psów, do którego może zakwalifikować się każdy pies z aktualną książeczką szczepień i spełniający inne warunki zawarte w Regulaminie (załącznik na dole strony).
Podczas pikniku z czworonogiem, mławski park staje się miejscem spotkań ludzi gotowych wziąć odpowiedzialność za swoje zwierzęta i akceptujących ich obecności w przestrzeni publicznej. Postawa osób przychodzących tego dnia do parku z psami i troszczących się o nie, jest doskonałym przykładem dla młodego pokolenia. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie udziałem osób młodych i cieszymy się, że są wśród nich również te najmłodsze dzieci. Piknik z czworonogiem to doskonały czas, by spędzić czas rodzinnie, wziąć udział w konkursach, skonsultować się z ekspertami, spotkać się z przyjaciółmi, a przede wszystkim wziąć udział w imprezie, która najmłodszym sprawia wiele radości, a dorosłym daje okazję do zgłębienia swojej wiedzy na temat psów i ich zachowań.
 
Regulamin pokazu psów oraz karta zgłoszenia dostępne poniżej. Zgłoszenia do udziału w pokazie będziemy przyjmować w dniu imprezy, 8 września 2018 r., w godz. 13.30-14.45, przy estradzie w Parku Miejskim. Zapraszamy.

Spośród biorących udział w pokazie psów, jury wyłoni czworonożnych zwycięzców, którzy będą mogli rywalizować o nagrody w następujących kategoriach:

1.       Najpiękniejszy pies pokazu

2.       Najpiękniejsza suczka pokazu

3.       Najbardziej medialna para (właściciel/wystawiający + pies)

4.       Najbardziej utalentowany pies

Poza wyżej wskazanymi zostaną przyznane również nagrody w kategoriach szczenięta i psy dorosłe, a na najbardziej sympatycznego psiaka czeka nagroda publiczności!
Puchary, medale i nagrody od sponsorów już czekają!!!

PIKNIK Z CZWORONOGIEM rozpocznie się o godz. 15.00

REGULAMIN_pokazu_psow_1.docx
ZgYoszenie_psa_do_pokazu_podczas_pikniku_z__czworonogiem.docx