Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Dni Mławy 2024

13 czerwca 🕐 10:00 - 14 czerwca 🕐 19:00

Bezpłatnie
plakat

W tym roku mija 595 lat od nadania Mławie praw miejskich. Z tej okazji zapraszamy do pięknego miasta pogranicza, które może pochwalić się wspaniałą historią i tradycjami. W dniach 13 i 14 lipca odbędą się koncerty znanych gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz wiele wydarzeń towarzyszących Friendly City Festival.

Mława uzyskała prawa miejskie 13 lipca i dokładnie tego dnia rozpoczynamy wielkie świętowanie.

O godz. 10.00, ale w dwóch różnych lokalizacjach rozpocznie się Jarmark Wojciechowy i The Event Mławski Festival vol. 5 – 2024. Fanów motoryzacji, samochodów tuningowanych i podrasowanych silników zapraszamy do obejrzenia najbardziej oryginalnych egzemplarzy czterech kółek do centrum miasta na Stary Rynek, a miłośników rękodzieła i swojskiej żywności na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. W tym roku już od godz. 10.00 będą czynne strefa gastronomiczna i lunapark za hotelem „Mława”. W godz. 14.00-16.00 przy mławskiej pływali można będzie również spotkać się z grupą motocyklistów Moto Mława, a od godz. 17.00 wziąć udział w koncertach zespołów Boys, Bryska, Pectus i Kombii.

Harmonogram koncertów:

godz. 17.30 BOYS
godz. 19.30 BRYSKA
godz. 21.00 PECTUS
godz. 22.50 KOMBII

W niedzielę 14 lipca przenosimy się do parku miejskiego, gdzie od godz. 9.00 otwieramy bramy dla Festivalu „Dla Zdrowia”. Podczas tego wydarzenia będzie można wysłuchać prelekcji o metodach dbania o zdrowie bez inwazyjnych leków oraz kupić naturalne ręcznie robione kosmetyki, suplementy, minerały i zioła. Jeszcze w trakcie trwania festiwalu w innej części parku będą przygotowywać się do sportowej rywalizacji uczestnicy Rodzinnego Turnieju „Wymiatacze”, który rozpocznie się o godz. 14.00. W turnieju weźmie udział sześć czteroosobowych drużyn, które zawalczą o Puchar Burmistrza Miasta Mława. Zespoły z Mławy zmierzą się w sześciu wymagających konkurencjach sprawnościowych. W trakcie wydarzenia będzie można również spotkać strongmanów: mistrza Polski Janusza Kułagę i Tomasza Batora mistrza U105.

O godz. 18.00 przeniesiemy się przed estradę im. Tekli Bądarzewskiej, aby wysłuchać koncertu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która zabierze nas do muzycznego świata dwudziestolecia międzywojennego. Usłyszymy zapomniane szlagiery, wzruszające walce i namiętne tanga.

Nie możesz tego przegapić. Bądź z nami w ten lipcowy weekend w Mławie.

Zapraszamy.

Szczegóły

Początek:
13 czerwca 🕐 10:00
Koniec:
14 czerwca 🕐 19:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Oferta zajęciowa

Z nami rozwiniesz swoje zainteresowania i odnajdziesz nowe hobby. Zainwestuj w swój rozwój. Bądź w bliskiej relacji ze sztuką. Czas by obudzić uśpionego artystę.

06-500 Mława
ul. Stary Rynek 13
sekretariat@mdkmlawa.com