Galeria Foyer wzbogaciła się o nową piękną gablotę. Od poniedziałku 27 maja pojawiło się w niej kilkadziesiąt modeli będących własnością mławianina Karola Safaryna.
Kolekcję metalowych miniaturowych dzieł sztuki można zobaczyć w MDK. Prezentujemy kilka sztuk dla rozbudzenia ciekawości i zapraszamy do instytucji.
Robią wrażenie :-)
Modele wykonane są ze stali chirurgicznej. Część z nich została zaprojektowana przez samego kolekcjonera.
********
Nazywam się Karol Safaryn i modelami 3D zajmuje się od stycznia 2017 roku.
Moja historia zaczyna się tak naprawdę od 2012 roku, gdy moje ciało zaczęły nachodzić problemy neurologiczno – ruchowe. Finalnie straciłem wtedy władzę nad około 70% ciała. Jedyną sprawną kończyną była prawa ręka i wtedy właśnie zacząłem walkę o swoje zdrowie a następnie sprawność.
Pierwsze modele znalazłem przez przypadek w internecie i były to: skorpion, ważka, żuk i pająk. Po ich złożeniu bardzo zainteresowałem się tematyką modeli 3D i zacząłem wprowadzać swoje poprawki na istniejących już modelach a następnie projektować własne spersonalizowane figurki.
Modele te zbudowane są ze stali chirurgicznej i składane są metodą pióro – wpust, czyli do ich złożenia nie została wykorzystana żadna śrubka ani klej. Projektowanie tych modeli a następnie składanie ich stało się dla mnie główną formą rehabilitacji, która pozwoliła mi odzyskać większą władzę w obu kończynach górnych.
Na obecną chwilę moja kolekcja liczy ponad 300 modeli, z czego około 60% jest moimi indywidualnymi projektami a około 15% to modele których projekty są zastrzeżone i nie można ich nigdzie zakupić. Są to modele wykonane tylko do mojej prywatnej kolekcji, bądź specjalnie wykonane na prezent.
Widoczne przed Państwem modele to tylko część mojej kolekcji. Dużo modeli znajduje się u mojej rodziny i bliskich mi osób, gdyż nie mam możliwości pomieścić całej kolekcji w mieszkaniu.