W czwartek 25 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbędzie się premiera spektaklu muzycznego POLSKA PARADA. NASZĄ BRONIĄ JEST PIOSENKA.
Epopeja na dwanaście i pół tysiąca kilometrów.
W rolach głównych: artyści Armii gen. Władysława Andersa
O czym jest ten spektakl muzyczny?
Jest to opowieść o losie tułaczy, którzy polskie serca ponieśli w plecakach, uciekając najpierw z „nieludzkiej ziemi” Stalina, a potem przechodząc szlak bojowy w chłodzie, upale, piaskach pustyni. Wielkie było zdziwienie aliantów, gdy zobaczyli ich bojowy debiut pod Monte Cassino…
Niestety wkrótce potem alianci zadziwili ich…
Śmiech i łzy. Ułańska fantazja i niepohamowany temperament. Wszystko to opowiedziane genialnymi piosenkami Feliksa Konarskiego oraz Mariana Hemara.
Całość opracował, połączył krótkimi scenkami i wyreżyserował Kuba Kornacki, dopisując kilka kompozycji do tekstów Ref-Rena.
***
Opracowanie muzyczne: Orkiestra Ludwika Sarskiego w składzie: Damian Szymczak i Piotr Tomala
Scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
Obsada: Agnieszka Skawińska, Oksana Terefenko, Błażej Chorobiński, Kuba Kornacki, Kamil Załuska.
Partnerzy: Miejski Dom Kultury w Mławie, Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce
Może być zdjęciem przedstawiającym mapa i tekst „Pescara INSTYTUT al PAMIĘCI- NARODOWEJ Ortona POLSKA PARADA NASZĄ BRONIĄ JEST PIOSENKA Monte MonteCassino Cassino 25.04.2024 r., godz. 11.00, 18.00 Campobasso obasso Miejski Dom Kultury w Mławie, ul. Stary Rynek 13 Bezplatne wejściówki do odbioru Lucera kasie kina. Fogia Canosa”