zdjęcie

W sobotę 9 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy kinomanów na pokazy niemych filmów Charliego Chaplina. Prezentacja dzieł komika odbędzie się z udziałem Orkiestry Ludwika Sarskiego – dwóch instrumentalistów Damiana Szymczaka i Piotra Tomali, którzy zagrają na żywo do wyświetlanych produkcji „Charlie Strażakiem” i „Charlie się żeni”.

ORKIESTRA LUDWIKA SARSKIEGO to kolektyw artystyczny założony przez dwóch multiinstrumentalistów – kompozytorów. Artyści łączą takie style jak early jazz, ragtime, tango, swing czy klezmer. Zespół z dużym powodzeniem koncertuje w Polsce i za granicą. Działalność Orkiestry Ludwika Sarskiego to kameralne koncerty oraz wykonywanie autorskiej muzyki na żywo do filmów niemych Bustera Keatona, Charliego Chaplina, Romana Polańskiego i innych.

Koncerty kameralne kolektywu cieszą się dużą popularnością, ponieważ dzięki ilustracyjnej muzyce filmowej słuchacz okiem wyobraźni przenosi się w świat kina, podróżując po epokach, miejscach i sytuacjach znanych mu z filmowych kadrów.

Bilety na dwa filmy w cenie – 18 zł (ulgowe) i 20 zł (normalne) –  zgodnie z cennikiem kina Kosmos. Łączny czas trwania dwóch filmów 70 minut.

Informacje dodatkowe

14 maja 2021 roku miała miejsce premiera płyty Orkiestry Ludwika Sarskiego pt. „THE KID”, wydana przez DUX Recording Producers. Patronaty nad płytą objęły DWÓJKA Polskie Radio oraz TVP KULTURA.

Album jest hołdem dla twórczości Charliego Chaplina i inspirowany jest jego filmem „Brzdąc”, który w 2021 roku obchodził 100 rocznicę premiery.

Orkiestra Ludwika Sarskiego jest zapraszana do współpracy przez najważniejsze media związane z kulturą w Polsce m.in.:

  • koncert promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Scena muzyczna” emitowany w TVP KULTURA (2022)
  • oprawa muzyczna słuchowiska „Wiech” Iwony Rusek w reżyserii Łukasza Lewandowskiego – Teatr Polskiego Radia (2021)
  • koncert przedpremierowy promujący płytę „THE KID” w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” w Radiu RDC (2021)
  • promocja singla „Charlie’s Rag” w programie „Tego się nie wytnie” w telewizji TVP KULTURA (2021)
  • „Domówka z Dwójką” – koncert z autorską muzyką do filmu niemego „Bestia” z Polą Negri z roli głównej (reż. Aleksander Hertz) – Program Drugi Polskiego Radia (2020)

oraz współpraca z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Instytutem Polskim w Moskwie.