W minioną niedzielę na estradzie w parku miejskim wystąpiła grupa taneczno-wokalna Fundacji Krzewienia Kultury – Zawkrzanie promująca nasz rodzimy polski folklor. Osoby, które przybyły na koncert mogły nie tylko obejrzeć pokaz polskich tańców narodowych i regionalnych w ich wykonaniu, ale również wziąć udział w konkursach z nagrodami i wspólnej zabawie.
Ze strony koordynatora prac zespołu – Piotra Jankowskiego pojawiły się również podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w rozwój zespołu i fundacji. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, dorośli upominki, a mieszkańcy mieli jedyną i niepowtarzalną okazję do poznania członków zespołu oraz zrobienia sobie z nimi pamiątkowego zdjęcia.
Ten plenerowy występ z pewnością wpłynie na rozpoznawalność Fundacji Krzewienia Kultury – Zawkrzanie w naszym mieście, a jej członków wzmocni w realizacji kolejnych artystycznych planów. Życzymy im powodzenia, pomysłów na kolejne występy i trzymamy kciuki za rozwój grupy, która z takim entuzjazmem włącza się w krzewienie naszej kultury ludowej.