Święto Mławy w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie. Startujemy 9 lipca Jarmarkiem Wojciechowym, a następnie: pokazy samochodów, food trucki, teatr kukiełkowy, koncerty, kino plenerowe, pokazy sokolnika i teatr ognia. Będzie się działo!

Dni Mławy to dwudniowe święto miasta organizowane w terminie zbliżonym do 13 lipca – dnia, w którym przypada rocznica nadania Mławie praw miejskich (co nastąpiło w 1429 roku). Tegoroczna odsłona Dni Mławy to powrót do przedpandemicznego świętowania na dużą skalę. Atrakcje będą zarówno w centrum miasta, jak i na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie w sobotę 9 lipca zostanie zorganizowany Friendly City Festival Mława 2022. Wcześniej, od godziny 9:00 w centrum Mławy: Jarmark Wojciechowy, zlot samochodów tuningowanych, wystawa pojazdów strażackich, food trucki (będą z nami przez trzy dni – od piątku 8.07 do niedzieli 10.07), teatrzyk kukiełkowy na parkowym trawniku, atrakcje dla najmłodszych w miasteczku profilaktycznym.

Niedziela zapowiada się bardziej kameralna, parkowa, ale z wielkimi atrakcjami. Od godziny 12:00 rusza kino plenerowe, w repertuarze którego znajdą się zarówno filmy dla dzieci, jak i dla dorosłych. Od południa także pokazy sokolnictwa i stoisko z atrakcjami dla dzieci. O 16:00 wernisaż wystawy przygotowanej przez stowarzyszenie Mława – Miasto Zabytkowe o historii mławskiej Wólki. O 18:00 natomiast – koncert zespołu The Postman, grającego przeboje zespołów The Beatles oraz Skaldowie. O 20:00 zaprosimy na ostatni seans do kina plenerowego, a już po zmroku – o 22:00 – na widowiskowy teatr ognia.

Na wydarzenia zapraszają Burmistrz Miasta Mława oraz dyrektorzy miejskich jednostek kultury i sportu: Miejskiego Domu Kultury, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Mławie oraz współpracujące z miastem organizacje: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie, stowarzyszenie Mława – Miasto Zabytkowe oraz Adrian Nowakowski, odpowiedzialny za The Event – Mławski Festival vol.3,

Szczegółowy program Dni Mławy poniżej:

Program DNI MŁAWY 2022

SOBOTA, 9 lipca 2022
Centrum Mławy od 9:00
Jarmark Wojciechowy (ulice 3 Maja, Chrobrego)
Pokaz pojazdów strażackich (ul. Żeromskiego)
Food Trucki (park miejski)
The Event – Mławski Festival vol.3 – zlot samochodów tuningowanych (Północna Pierzeja Starego Rynku)
10:00 i 12:00 Teatrzyk kukiełkowy „Legenda o Mławie” (trawnik w parku)
10:00 – 15:00 Miasteczko profilaktyczne dla dzieci
od 10.00 Festiwal Mławskich Organizacji Pozarządowych

Plac na terenie MOSiR od 16:00 Friendly City Festival Mława 2022

  • Cinematic Groove
  • Zorka
  • Witek Muzyk z Ulicy
  • Leszcze
  • Łydka Grubasa
  • Zabawa taneczna z DJ’em

NIEDZIELA, 10 LIPCA 2022
Park miejski, centrum Mławy od godziny 12:00
12:00 – 18:00 Pokazy sokolnictwa
Stoiska dla dzieci
12:00 – 22:00 Kino plenerowe
16:00 Wernisaż wystawy Stowarzyszenie Mława Miasto Zabytkowe (Stary Rynek, plac przy pomniku Świętego Wojciecha)
18:00 Koncert The Postman
22:00 Teatr Ognia ENIGMA (skrzyżowanie ulic 3 Maja i Żeromskiego)

Magdalena Grzywacz/KSM
Źródło: www.mlawa.pl