mdk
|||
W piątek, 15 maja 2020 r. zostały ogłoszone wyniki programu dotacyjnego Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”. W ramach tego programu przeznaczono 60 mln na działania kulturalne online. Pula pieniędzy zostanie rozdysponowana pośród 1182 podmioty, które pomyślnie przeszły etap eliminacji. W gronie nagrodzonych znalazł się również Miejski Dom Kultury w Mławie, który pozyskał 25 tys. zł na organizację koncertów online. Zaplanowane występy można będzie oglądać na stronie internetowej instytucji, w social mediach oraz na stronach partnerów samorządowej instytucji kultury.

Zorganizowane przez Miejski Dom Kultury koncerty będą dostępne bezpłatnie dla wszystkich użytkowników internetu. Zamierzamy emitować materiały od przyszłego miesiąca. Zapewne już niebawem przystąpimy do realizacji nagrodzonego projektu „Muzyka bez granic – SIECIOWANIE DŹWIĘKIEM”. Internauci będą mogli zobaczyć i usłyszeć artystów wykonujących muzykę klasyczną, ludową, poezję śpiewaną i piosenkę kabaretową, bluesa czy rocka.

Fundusze przeznaczone na wsparcie i rozwój działalności kulturalnej i artystycznej Miejskiego Domu Kultury w sieci pochodzą ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

2020 NCK dofinans kulturawsieci rgb