|||
|||
Nowa wystawa w Galerii Foyer będzie poświęcona prezentacji fotografii mławianina Dariusza Tadrzyńskiego, który aktywnie działa w Grupie Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej Mława i Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej 79 p.p. oraz należy do Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej. Autor wystawy znany jest mieszkańcom przede wszystkim jako człowiek wielu zainteresowań, lubiący dzielić się swoimi pasjami i doceniający piękno naszej małej ojczyzny. Wernisaż wystawy i spotkanie z autorem odbędzie się 8 października 2018 r., o godz. 17.00 w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie.

Miasto Mława i dziejące się w nim wydarzenia, to główny temat ekspozycji, ale wśród zdjęć prezentujących sceny z Rekonstrukcji Bitwy pod Mławą i inscenizacji nalotu, w których każdego roku Dariusz Tadrzyński bierze udział, dostrzeżemy również samego autora. Ukazany na fotografiach i ukryty za obiektywem aparatu twórca, to uważny obserwator rzeczywistości umiejący zatrzymać w kadrze nie tylko malownicze krajobrazy czy ludzkie emocje, ale również detale architektoniczne. Fotografowanie, podobnie jak pisanie wierszy, traktuje jako niewyczerpane źródło wyzwań i sposób na opowiadanie o otaczającym nas świecie pełnym koloru, ale również szarości. Jego zdjęcia oddają przede wszystkim nastrój chwili, który osiąga dzięki zastosowanej grze światła, barwie czy nietypowej ekspozycji.

Prace Dariusza Tadrzyńskiego były prezentowane w całej Polsce, zarówno na wystawach indywidualnych jak i zbiorowych oraz publikowane w różnego rodzaju almanachach. Wystawę fotograficzną autora będzie można podziwiać w Galerii Foyer do końca października.