|||
|||
Interesujesz się teatrem, uwielbiasz oglądać spektakle lub jeździć na festiwale, na których możesz spotkać aktorów polskiego i światowego kina. W tym roku możesz uczęszczać na zajęcia, które pozwolą Ci poznać tajniki gry aktorskiej oraz świat filmu. Zajęcia poprowadzi Jakub Falkowski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, który ma na swoim koncie współpracę z wieloma cenionymi twórcami. Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych.

PROPOZYCJA PROWADZĄCEGO
„Oferuję poprowadzenie nietypowych zajęć teatralno-filmowych z otwarciem na sztuki wizualne. Korzystając z moich doświadczeń aktorsko-reżysersko-artystycznych, chciałbym poprowadzić zajęcia bazujące na technice aktorskiej, jednak poszerzonej o działania z kamerą i przed kamerą, pracę z montażem i innymi technikami video-filmowymi. Pracując z młodzieżą chciałbym z jednej strony uruchomić ich fizycznie – pracować nad obecnością (sceniczną), publicznym wystąpieniem, działaniem, etc., z drugiej natomiast zachęcić ich do twórczej pracy z technologiami i kreatywnego wykorzystania możliwości chociażby swoich smartfonów. Z pewnością jedne osoby będą bardziej wolały występować, a inne filmować, wobec czego liczę, że dynamika grupy pomoże zorganizować funkcje wedle osobistych preferencji. Chciałbym, aby grupa była otwarta na wszelkie działania, techniki i formy artystyczne. To na czym mi zależy to swobodny przepływ pomysłów i ekspresja oparta na nieskrępowanej swobodzie i wolności twórczej.”
 
Jakub Falkowski – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie na Wydziałach: Aktorskim oraz Reżyserskim. Ukończył studia licencjackie na ASP w Krakowie (Katedra Intermediów). Jako aktor, reżyser, scenograf, montażysta ma na swoim koncie współpracę z wieloma teatrami (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Łaźnia Nowa Kraków, Teatr Wielki Warszawa, Teatr Nowy Kraków, Opera Narodowa Warszawa, Teatr Narodowy Warszawa). Jego performance mieli okazję oglądać widzowie podczas licznych festiwali w Polsce i na świecie. Twórca nowatorskich projektów, wykładowca podczas warsztatów, laureat wielu nagród.
Plan zajęć

Poniedziałek (sala kina MDK)
godz.16.00-18.00 młodzież
godz. 18.00-19.30 dorośli

Wtorek (sala kina MDK)
godz. 17.30-19.00 – słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Środa (sala nr 25)
godz. 14.30-15.30 dzieci (7-9 lat)
godz. 15.45-17.15 dzieci (10-13 lat)

Zajęcia bezpłatne. Rozpoczęcie w październiku 2018 r.