|||
|||
Twórcze manualne zabawy to doskonały sposób na spędzanie czasu wolnego. Doskonale widzimy to, podczas zajęć feryjnych odbywających się w Miejskim Domu Kultury, jak i w trakcie roku artystycznego. Wiele dzieci potrzebuje takiej formy aktywności i coraz lepiej rozumie, że plastyka, to nie tylko kartka formatu A4 i kolorowe kredki. W tym roku proponujemy zupełnie nowe zajęcia, dzięki którym Twoje dziecko odkryje drzemiące w nim pokłady kreatywności i da upust swojej twórczej wyobraźni.

„PLASTYCZNA PODRÓŻ” to autorski projekt instruktor Miejskiego Domu Kultury w Mławie – Hanny Mateckiej-Wieczorek. Prowadząca zabierze dzieci w plastyczną podróż „w czasie i przestrzeni”. Dzieci i młodzież, wieku od 7 do 12 lat, będą miały okazję poznać różne techniki oraz pracować na nie tylko tradycyjnych, ale również na nietypowych materiałach, takich jak: produkty spożywcze, materiały roślinne i inne tworzywa pochodzenia naturalnego.

Tworzenie przestrzennych rzeźb, makiet, obrazków przestrzennych i kolaży to doskonała zabawa dla młodszych, jak i tych większych dzieci. Na zajęciach nie zabraknie również zabaw sensorycznych, które poszerzają świat doznań dziecka i doskonale wspierają jego rozwój psychofizyczny. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w pracach nawiązujących do różnych stylów artystycznych, zarówno tych z przed kilku tysięcy lat, jak również kolorowego świata surrealizmu, a także stworzyć elementy scenografii teatralnej. Myślenie i praca twórcza mają ze sobą wiele wspólnego, a bez nich nie ma tego, co najważniejsze – dzieła sztuki. Zabawa w małego architekta, tworzenie zaplecza plastycznego z nietypowych materiałów i szukanie nowych rozwiązań w sztukach wizualnych to punkt wyjścia do artystycznej podróży, która może trwać wiele lat i przynieść wiele radości i satysfakcji. Pierwsze zajęcia już październiku.
Zapraszamy.
 
Nazwa zajęć – PLASTYCZNA PODRÓŻ
Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 7 -12 lat
Termin: wtorek (16.00-17.30), świetlica Spółdzielni Mieszkaniowej ul. Płocka 20/22
Prowadzący: Hanna Matecka-Wieczorek
Cena 60 zł