||
||
Tegoroczne eliminacje w Mławie przebiegły, jak co roku już, w kameralnej, miłej atmosferze – podkreślonej także piękną, wiosenną dekoracją. Wśród recytacji nie zabrakło akcentów niepodległościowych, a prezentowany repertuar wszystkich uczestników był bogaty i ciekawy. Sięgano po bardzo różnorodne teksty,  zarówno mniej znanych, jak i bardzo cenionych twórców.

Bardzo miłym elementem tegorocznych przesłuchań była większa niż w ubiegłym roku różnorodność zgłoszeń – oprócz niezawodnych uczestników z kategorii szkół średnich pojawili się także recytatorzy dorośli, a obok utworów mówionych obejrzeć można było także intrygujące występy w turnieju poezji śpiewanej.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w eliminacjach powiatowych. Mamy nadzieję, że konkurs będzie przyciągał w kolejnych latach coraz większą ilość chętnych, zainteresowanych taką formą prezentacji.
Gratulujemy tegorocznym laureatom konkursu, którymi są:
 
Andżelika Raniszewska – recytacja,
Oliwia Szczepańska wraz z zespołem – poezja śpiewana
oraz Kamil Jurkiewicz – wywiedzione ze słowa.

W kategorii RECYTACJA drugie miejsce zajęła Andżelika Wrotna, jury przyznało także wyróżnienie Janowi Stasiakowi. Drugą nagrodę w kategorii WYWIEDZIONE ZE SŁOWA otrzymał Mateusz Przybyszewski.

Dalsze zmagania naszych finalistów odbędą się w dniach
28-29 kwietnia w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów
w WARSZAWIE.
 
{gallery}/imprezy/2018/OKR_2018/{/gallery}