||||||||

|||||||| 

W nowym roku 2018 Burmistrz Miasta Mława i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury zapraszają na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 13 stycznia 2018 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Na scenie będzie można zobaczyć utalentowanych śpiewaków i muzyków współpracujących z kompozytorami w Polsce i za granicą. Kolejne muzyczne spotkanie to gratka dla melomanów. 

Usłyszymy najpiękniejsze piosenki okresu międzywojennego oraz arie operetkowe. Kunszt wykonania zachwyci zapewne najbardziej wymagających słuchaczy, a koncert „Usta milczą, dusza śpiewa”, w którym wystąpi pięciu solistów: Magdalena Idzik, Anna Nadwodna, Robert Szpręgiel, Jacek Wójcicki i Krzysztof Ciupiński oraz klasyczny kwintet dęty w składzie: Sylwia Lorenc – flet, Katarzyna Soja – obój, Michał Szubarga – klarnet, Anna Muszyńska – fagot, Emilian Bońkowski – waltornia Mariusz Kowal – instrumenty perkusyjne, będzie doskonałym rozpoczęciem koncertowego sezonu w 2018 r. W repertuarze pojawią się takie utwory jak: „Ada to nie wypada”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Zimny drań”, „Brunetki, blondynki”, „Aria ze śmiechem”, „O sole mio” i wiele innych. Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie, które rozpocznie się o godz. 18.00, we wspomnianym wcześniej terminie.
Informacje o wykonawcach
 
Magdalena Idzik (mezzosopran) – absolwentka warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (klasa śpiewu solowego prof. Małgorzaty Marczewskiej). Studia kontynuowała w Mediolanie pod kierunkiem Vittorio Terranovy i w Londynie u Joy Mammen. W 2001 roku ukończyła we Włoszech Akademię Rossyniowską pod kierunkiem znakomitego dyrygenta Alberta Zeddy. Debiutowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w spektaklu „Śpiewnik domowy” Moniuszki w reżyserii Marri Fołtyn. Od tamtej pory w repertuarze artystki znalazły się partie mezzosopranowe w takich operach jak: „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego (Olga), „Jaś i Małgosia” Humperdincka (Jaś), „Straszny dwór” Moniuszki (Jadwiga), „Wesele Figara” Mozarta (Cherubin), „Janek” Żeleńskiego (Marynka), „La rondine” (Suzy) i „Madame Butterfly” Pucciniego (Kate) oraz „Podróż do Reims” (Maddalena) Rossiniego. Z zespołem Opery Narodowej uczestniczyła w występach gościnnych na Cyprze, w Japonii i Hiszpanii. Oklaskiwała ją publiczność sal koncertowych w Amsterdamie, Brukseli, Kolonii, Luksemburgu, Paryżu, Walencji, Nowym Jorku, Toronto i Tokio. Regularnie współpracuje i koncertuje z Wiesławem Ochmanem oraz z Orkiestrą Polskiego Radia. Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu „Reuiem” Mozarta podczas uroczystego koncertu dla królowej belgijskiej Fabioli w 5. rocznicę śmierci króla Baudouina. Wystąpiła w słynnym koncercie galowym Andrei Bocellego w łódzkim Teatrze Wielkim. Wzięła także udział w koncercie poświęconym pamięci Giuseppe Sinopoliego (Piza) oraz w uroczystej gali Gwiazdy dla Europy pod batutą argentyńskiego tenora i dyrygenta José Cury.
 
Anna Maria Nadwodna (sopran) – absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Współpracowała z operą NOVA w Bydgoszczy, Filharmonią Narodową w Warszawie, Teatrem Muzycznym „Operetka” w Warszawie. W swoim dorobku ma nagrania piosenek do bajek dla dzieci, a także udział w kilku projektach kompozytora i pianisty Hadriana Tabęckiego. Jest nauczycielem śpiewu i emisji głosu. Własną technikę wokalną doskonali pod kierunkiem Mistrza Kałudiego Kałudowa i Krystyny Kochan-Wysockiej. Koncertuje w kraju i poza granicami, wykonując szeroki repertuar od baroku po operetkę i musical.

Krzysztof Ciupiński-Świątek (tenor) – absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Warsztat wokalny doskonalił m.in. pod kierunkiem Wiesława Ochmana i Ryszarda Karczykowskiego. Od 2012 roku jako jedyny Polak współtworzy międzynarodową grupę artystyczną The 12 Tenors, z którą zaśpiewał setki koncertów w Europie i Chinach. Współpracuje m.in. z Operetką Warszawską im. Jana Kiepury, Filharmonią Narodową, Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego oraz agencjami impresaryjnymi w kraju i zagranicą. Prowadzi działalność koncertową, wykonując repertuar operowy, operetkowy, oratoryjno-kantatowy i pieśniarski. 
 
Jacek Wójcicki – obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie, porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych. Każdy jego koncert spaja niepowtarzalna osobowość sceniczna, tworząc kolorowe, pełne kontrastów, brawurowe show. Występuje wspólnie z największymi gwiazdami sceny, m.in. z Grażyną Brodzińską, Małgorzatą Walewską czy Beatą Rybotycką, z którą stworzyli własny recital. Bierze także udział gościnny w projektach „Nieszpory Ludźmierskie” Jana Kantego Pawluśkiewicza i „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza. Jako aktora (jest absolwentem krakowskiej PWST) widzieliśmy go w takich filmach jak „Lista Schindlera” S. Spielberga, „Ostatni dzwonek” M. Łazarkiewicz, serialach „Dzieci z Doliny Młynów” i „Urwisy z Doliny Młynów” oraz programach TV m.in. w „Kabarecie Olgi Lipińskiej”, galach Zbigniewa Górnego itd. Stworzył też niezapomnianą postać Pana Tenorka – bohatera programów dziecięcych TVP.

Robert Szpręgiel (baryton) – absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Brał udział w takich realizacjach jak: „Orfeusz w piekle” Offenbacha – rola Morfeusza, Piotruś Pan do muzyki Stokłosy oraz „Miss Saigon” Schonberga. Po kilku latach postanowił jednak wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną. Do chwili obecnej śpiewa w wystawianych przez Operę dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Kurpińskiego, Moniuszki, Albertiniego, Strawińskiego oraz współczesnych kompozytorów takich jak: Bernadetta Matuszczak, Józef Koffler. W repertuarze artysty jest także rola w spektaklu Kobiety Świata, który wchodzi w skład nowatorskiego projektu „Opera Lihgt” oraz partie wokalne i operowe w utworach Bacha, Haendla, Czajkowskiego, Ravela, Bizeta, Chopina, Galla, Niewiadomskiego, Noskowskiego, Bairda oraz wiele utworów z gatunku musicalu i muzyki rozrywkowej. Współpracuje także ze Stołeczną Estradą koncertując w różnych krajach Europy jak również Filharmonią Zamojską, Słupską i Krakowską Operą Kameralną. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez TV Polską m.in.: Koncert Galowy Godła Teraz Polska, Nagrody Kisiela, Koncert Papieski Patroni Europy, Viva Najpiękniejsi, Patriotyczne Pieśni Wojskowe nagrane dla Programu 2 TVP. Z koncertami i spektaklami teatralnymi Robert Szpręgiel odwiedził takie kraje jak: Niemcy, Austria, Szwajcaria, Francja, Hiszpania, Słowenia, Japonia.

Klasyczny Kwintet Dęty FAVORI
Od wielu lat w niezmiennym składzie zadziwia swoim kunsztem publiczność w Polsce i za granicą. Dzięki wysokiemu profesjonalizmowi, z Kwintetem chętnie współpracują renomowani wokaliści na stałe związani z Teatrem Wielkim w Warszawie, Warszawską Operą Kameralną oraz Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego. Większość artystycznego repertuaru stanowią opracowania najbardziej znanych dzieł polskiej i światowej literatury muzycznej. Kwintet często uświetnia swymi występami prestiżowe uroczystości państwowe zarówno o zasięgu krajowym jak i międzynarodowym. FAVORI koncertuje zarówno w salach kameralnych, jak i w wielkich salach widowiskowych i koncertowych, ale w zależności od charakteru artystycznych propozycji, również w kościołach oraz w plenerze.