|||
|||
Od 5 stycznia ruszają zapisy na zajęcia artystyczne, które będą odbywały się w każdy poniedziałek, środę i piątek w Miejskim Domu Kultury w okresie ferii zimowych. W tym roku zapraszamy dzieci od 6 do 13 roku życia z Mławy, które chciałyby ten czas spędzić na kreatywnych zabawach, rozwijających wyobraźnię oraz umiejętności taneczne i plastyczne. Na ludowo – tak rozpoczniemy i zakończymy styczniowy cykl zajęć, które będą nawiązywały do kultury regionu Mazowsza, ale również innych, niezwykle barwnych i bogatych w tradycję zakątków naszego kraju. 

Ubiór, taniec i zwyczaje – o tym wszystkim postaramy się powiedzieć uczestnikom naszych zajęć. Na warsztatach tanecznych z elementami folkloru nauczymy się nie tylko podstawowych kroków tradycyjnych śląskich czy kurpiowskich tańców, ale zaznajomimy uczestników z zabawami, wyliczankami i pieśniami, które każdego dnia towarzyszyły dzieciom jeszcze kilkadziesiąt, a nawet kilkaset lat temu. Zabawy z głosem, tańcem i przestrzenią – łatwe do przyswojenia i uczące pracy w grupie, są doskonałą formą spędzania wolnego czasu, pozwalającą odpocząć od napływu informacji z Internetu i gier komputerowych. Instruktorzy Ewa Koźlakiewicz i Piotr Jankowski zaprezentują proste choreografie dostosowane do poziomu wiekowego uczestników oraz pokażą, że taniec ludowy to nie tylko ważny element naszej kulturowej tożsamości, ale również forma rozrywki i istotny wyznacznik polskiej sztuki, do której nawiązywali najwięksi artyści.
Na zajęciach plastycznych odkryjemy świat ludowego rękodzieła. Kurpiowskie wycinanki czy łowickie motywy z pewnością pojawią się na nie jednym dziele, które wyjdzie spod rąk naszych małych podopiecznych. Podczas pięciu spotkań, które poprowadzą Anna Baran i Hanna Matecka-Wieczorek wykorzystamy przedmioty codziennego użytku, w technice „zrób coś z niczego”. Zabawa w ludowego artystę, wyczarowującego „pająki” czy maski nawiązujące do postaci, za które przebierali się kolędnicy, z pewnością sprawi wiele radości i uzmysłowi dzieciom, że przy niewielkim nakładzie materiału i pracy można stworzyć wspaniałe dekoracje i przebrania.
Ferie z Miejskim Domem Kultury w Mławie to również gratka dla małych kinomanów. Jak, co roku w terminarzu pojawi się kilka animacji w atrakcyjnych cenach. Seanse będą odbywały się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 12.00 i 14.00. Bilet na jeden film 5 zł.
Szczegółowy harmonogram zajęć i wyświetlania filmów dostępny w karuzeli zdjęć.
Na zakończenie, proponujemy dzieciom uczestniczącym w feriach oraz trwających przez cały rok zajęciach MDK udział w balu karnawałowym, który odbędzie się 26 stycznia o godz. 10.00.  Spotkanie będzie okazją do wspólnej zabawy w rytmie muzyki tanecznej i dziecięcych ponadczasowych przebojów.
Zapisy na zajęcia odbywające się w czasie ferii zimowych przyjmujemy w recepcji Miejskiego Domu Kultury lub telefonicznie pod numerem telefonu 23 654 35 85.