||
||
Tegoroczny Koncert Noworoczny można bezapelacyjnie zaliczyć do jednego z najbardziej spektakularnych wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Na występie w mławskim Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie pojawiło się blisko tysiąc osób, a zespół artystów, w którego składzie mogliśmy zobaczyć takie sławy, jak: Magdalena Idzik, Anna Nadwodna, Jacek Wójcicki, Krzysztof Ciupiński-Świątek czy wywodzący się z Mławy Robert Szpręgiel, nie tylko zaprezentował najpiękniejsze piosenki z lat dwudziestych i standardy operetkowe, ale zyskał również uznanie i sympatię słuchaczy, którzy nie szczędzili braw i podziękowań. 

Podczas tego wieczoru mławianie wysłuchali najbardziej rozpoznawalnych utworów muzyki klasycznej – Straussowskich walców, „Arii ze śmiechem” z operetki „Perichola” Offenbacha, kupletów z operetki „Baron Cygański” oraz partii „Libiamo” z „Traviaty”. W repertuarze pojawił się również utwór „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, ale na scenie królowały przede wszystkim szlagiery z barwnego okresu dwudziestolecia międzywojennego. Już na samym początku koncertu mogliśmy się zachwycić się wspaniałymi wykonaniami piosenek „Powróćmy jak za dawnych lat”, „Nie kochać w taką noc to grzech”, „Ada to nie wypada”, „Zimny drań” czy „Brunetki, blondynki”. Artyści zabrali nas do majestatycznej i urzekającej widokami hiszpańskiej Grenady oraz rozpalonej w słońcu Italii. Klasyczny Kwintet Dęty FAVORI zachwycił kunsztem muzycznym. Instrumentaliści: Sylwia Lorenc, Katarzyna Soja, Anna Muszyńska i Emilian Bońkowski w wyrafinowanym stylu wprowadzali wykonawców do zaczarowanego świata muzyki, a słuchaczy w nastój spotkań, które odbywały się na największych salonach Europy. Niezwykłym wydarzeniem był również występ akordeonistki – Ingi Piwowarskiej, instrumentalistki pochodzącej z Mławy, utytułowanej artystki występującej na scenach w kraju i za graniacą.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli uczestniczyć w tym wyjątkowym koncercie zorganizowanym przez Burmistrza Miasta Mława Sławomira Kowalewskiego i Miejski Dom Kultury. Kolejna edycja tego wydarzenie już za rok. Zapraszamy.

Fotorelacja z wydarzenia Koncert Noworoczny (13 stycznia 2018 r., hala sportowa I LO w Mławie)
{gallery}/imprezy/2018/Koncert_Noworoczny_2018/{/gallery}