||
||
Od pożegnania ze świętym Mikołajem minęło zaledwie kilkadziesiąt godzin, a już trwają przygotowania do kolejnego ważnego wydarzenia, na które czeka z pewnością wielu mieszkańców. Za tydzień spotkamy się z mławianami na Jarmarku Bożonarodzeniowym, ale żeby tradycji stało się zadość, będzie to spotkanie z wigilijną wieczerzą i życzeniami, które złoży sam Burmistrz Mławy Sławomir Kowalewski. 

16 grudnia br., zobaczymy na Starym Rynku nie tylko wystawców, którzy będą czekać na Państwa od godz. 10.00, ale również żywą szopkę. Stajenka z Maryją i Józefem, aniołami oraz gromadką oswojonych zwierząt z pewnością zaciekawi dzieci, które do oglądania owieczek, osiołków czy kóz zapraszamy od godz. 14.00. Dwie godziny później, o godz. 16.00 spotkamy się na poczęstunku przygotowanym przez mławskich restauratorów i będziemy wspólnie obchodzić tę Miejską Wigilię, która do tej pory odbywała się w kinie Miejskiego Domu Kultury. Przy dźwiękach znanych pastorałek i kolęd będzie można miło spędzać czas aż do godz. 19.00. Tak zakończymy pierwszy dzień naszych spotkań. 17 grudnia 2017 r. będzie warto po raz kolejny odwiedzić naszych wystawców, którzy dysponują dużym asortymentem i znajdą zapewne liczną grupę odbiorców. W sprzedaży pojawią się swojskie specjały, ozdoby świąteczne wykonywane różnymi technikami, zabawki, ekologiczne wyroby rękodzielnicze, biżuteria, obrazy oraz słodkości przypominające nam o zbliżających się świętach. Zapachnie piernikiem i zapewne będzie magicznie, a to dopiero początek tego co nas czeka w grudniu.

Po Bożym Narodzeniu i godzinach spędzonych przy świątecznym stole, każdy będzie miał zapewne ochotę zatańczyć i włączyć się do sylwestrowej zabawy. W tym roku Miejski Dom Kultury organizuje Sylwestra w Szkole Podstawowej nr 2 i zachęca do wzięcia udziału mieszkańców, którzy ukończyli 45 lat. Naszą ofertę kierujemy do nieco starszej grupy odbiorców, a zapisy przyjmujemy jeszcze do 18 grudnia 2017 r. Udział w imprezie jednej osoby wynosi 85 zł. Zapewniamy świetną zabawę z zespołem DUO, który wielokrotnie koncertował na estradzie w parku podczas letnich sobót organizowanych pod nośnym hasłem DISCO PARKiet.  W repertuarze największe hity muzyki disco polo. W menu trzy ciepłe posiłki (dwa dania obiadowe+zupa), przystawki, ciasto, kawa, herbata. Zapisy i wpłaty na bal przyjmujemy w kasie Miejskiego Domu Kultury, w godzinach otwarcia instytucji.    
                                                                         
W połowie stycznia również będzie koncertowo, a pod koniec pierwszego miesiąca 2018 roku po raz kolejny zaprosimy aktorów warszawskiej sceny teatralnej. Zachęcamy do śledzenia aktualności na naszej stronie i facebookowym fanpage’u MDK.