||
||
Wczoraj, wzorem poprzednich lat, w sali kina Miejskiego Domu Kultury odbyło się kolejne mikołajkowe spotkanie. O godz. 17.00 wszystkich mieszkańców miasta powitał Burmistrz Miasta Mława oraz Prezes LG Electronics Sp. z o.o., którzy z balkonu MDK zaprosili na spotkanie z Mikołajem i wyrazili radość z faktu, że mieszkańcy tak licznie uczestniczą w wydarzeniu, które w Mławie ma już kilkunastoletnią tradycję. Zanim jednak rozpoczął się program artystyczny zobaczyliśmy jak na miejskiej choince rozbłysły światełka. 

Warunki pogodowe nieco przedłużyły czas oczekiwania na zapalenie się lampek na drzewku, ale po wyjściu świętego Mikołaja nikt już nie miał wątpliwości, że przyszedł czas na długo oczekiwane spotkanie. W tym roku najmłodsi mławianie obejrzeli przedstawienie pt. „Wigilia św. Mikołaja”, a po zakończeniu przedstawienia otrzymali słodkie upominki od naszego gościa. 6 grudnia zostały wręczone również nagrody laureatom konkursu „Świąteczna Kartka od Burmistrza”. Święty Mikołaj miał niemały kłopot, gdyż niewiele brakowało, a prezenty nie dojechałyby na czas. Nawet zakusy diabła nie przeszkodziły mu w zorganizowaniu prezentów dla dzieci. Jak się dowiedzieliśmy, Mikołaj zrezygnował już z prowadzenia fabryki. Od niedawna korzysta z usług dużej sieci supermarketów i jest w ciągłym kontakcie ze działem sprzedaży, a co najciekawsze posiada mikołajową kartą płatniczą, na której środki finansowe nigdy się nie kończą. Cóż, rzeczywistość się zmienia, ale na szczęście nasz stary dobry Mikołaj nie zdecydował się na zmianę wizerunku i wciąż zachwyca piękną brodą i czerwonym strojem. Zapowiedział, że w przyszłym roku odwiedzi nas po raz kolejny i zapewne dotrzyma danego słowa. Miejmy nadzieję, że przyjdzie do naszych domów również 24 grudnia.
Organizatorem Mikołajek Miejskich był Burmistrz Miasta Mława oraz Miejski Dom Kultury, a sponsorem firma LG Electronics Sp. z o.o., której przedstawiciele już od kilkunastu lat wspierają organizację tego wydarzenia. 

{gallery}/imprezy/2017/Mikolajki_2017/{/gallery}

{gallery}imprezy/2017/Mikolajki_Grzebski/{/gallery}