||
||
Pierwsze śniegi już za nami. To wiadomość ciesząca amatorów białego szaleństwa i samego świętego Mikołaja. Mamy nadzieję, ze w tym roku przybysz z odległego kraju nie zapomni, że wszystkie mławskie dzieci kochają niespodzianki i zabierze wór słodkości. Czekamy na te spotkanie od dawna i przygotowaliśmy atrakcje, które z pewnością zainteresują młodego widza. 6 grudnia zaczynamy świętowanie od wczesnych godzin przedpołudniowych. 

 
O godz. 9.00, 11.00 izapraszamy małych kinomanów na zabawną animację o przesympatycznych zwierzęcych przyjaciołach pt. KUMPLE Z DŻUNGLI. W tym dniu bilety na seans, zarówno dla dzieci jak i dorosłych będzie można kupić w cenie 10 zł. O godz. 13.00 wyświetlimy film NAJLEPSZY. Na naszych widzów będzie czekał ciepły popcorn, nachosy oraz nowy automat z popcornem, w którym klient będzie mógł sam dokonać zakupu produktu. Do korzystania z urządzenia zachęcamy przede wszystkim od poniedziałku do czwartku, kiedy stoisko gastronomiczne w kinie KOSMOS jest nieczynne. Na projekcje zapraszamy rodziców z dziećmi oraz nauczycieli z uczniami. Przedstawicieli szkół prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. 

O godz. 17.00 rozpoczynamy Mikołajki Miejskie. Tradycyjnie spotykamy się na placu przed ratuszem, by zaświecić lampki na choince przed Urzędem Miasta. Może w tym dniu wokół siebie zobaczymy jeszcze więcej świetlnych iluminacji.

Po uroczystym spotkaniu z Burmistrzem Miasta Mława zapraszamy na program artystyczny do Miejskiego Domu Kultury. Przed nim wręczymy jednak nagrody laureatom konkursu „Świąteczna Kartka od Burmistrza”.

O godz. 18.00 przywitamy świętego Mikołaja i jego świtę oraz obejrzymy spektakl mikołajkowy. Po przedstawieniu zaplanowaliśmy spotkanie z naszym gościem. Będzie to czas na pamiątkowe zdjęcie i słodką degustację. Święty Mikołaj przecież pamięta, że mławskie dzieci uwielbiają słodkie podarunki, a gdyby nawet był skłonny zapomnieć, to my już jesteśmy przygotowani na taką ewentualność. 

Po wręczeniu słodkich upominków pożegnamy się z mikołajem i zachęcimy go do odwiedzin w 2018 roku.

Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy, ale istnieje duża szansa, że to nie ostatnie w tym roku spotkanie ze świętym. Po uroczystej wigilijnej kolacji przyjdzie czas na rozpakowywanie prezentów. Mamy nadzieję, że 24 grudnia Mikołaj nie zabłądzi i zawita do każdego domu w naszym mieście.