|||
|||
Warto ponieść się grudniowemu szaleństwu. W ostatnim miesiącu 2017 r. na naszych widzów czeka wiele interesujących propozycji filmowych. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć polskie kino gatunkowe, nieustraszonych Marvelowskich bohaterów oraz adaptację powieści kryminalnej wszechczasów. Dla najmłodszych kinomanów wyświetlimy dwie animacje, z których jedna pokaże podróż do Betlejem z zupełnie innej perspektywy. Niebanalnie, z nutką grozy, niepewności i dobrego humory, tak zamykamy kolejny filmowy rok w mławskim kinie Kosmos. 

Na początku miesiąca zagramy dwa tytuły, które pojawiły się również w listopadowym repertuarze. LISTY DO M. 3 będą gościć na ekranie jeszcze do 3 grudnia, podobnie jak THOR. RAGNAROK. Widzowie, którzy nie oglądali jeszcze trzeciej części świątecznej komedii romantycznej, mogą wykupić bilety na seanse popołudniowe. O godz. 19.30, w niedzielę po raz ostatni wyświetlimy komediowy hit tego roku. Dla tych, którzy wybiorą się na film THOR. RAGNAROK w grudniu przygotowaliśmy jeszcze jedną niespodziankę. W drugim tygodniu miesiąca dla wszystkich fanów sci-fi zagramy LIGĘ SPRAWIEDLIWOŚCI.

W kinie KOSMOS pamiętamy również o naszych najmłodszych widzach. Na początku miesiąca spotkamy się z nimi na pełnej humoru animacji KUMPLE Z DŻUNGLI. Zwierzęcy bohaterowie podobnie, jak animowane postaci z Madagaskaru, z pewnością podbiją ich serca. Tygrysowaty pingwin Maurycy stanie do walki z koalą Igorem, a w ocaleniu dżungli pomogą mu przesympatyczny przyjaciele. Dobro po raz kolejny zwycięży nad złem i zakróluje w zielonej krainie. Dla małych kinomanów, którzy chcieliby przekonać się, że w wigilijną noc zwierzęta naprawdę przemówią ludzkim głosem gwarantujemy dobrą zabawę na seansie filmu PIERWSZA GWIAZDA. Historia Maryi i Józefa podróżujących do Betlejem to znana biblijna opowieść, ale nikt dotąd nie pokusił się o przedstawienie jej w sposób lekki i trochę humorystyczny. Jesteśmy pewni, że animacja przekona do siebie nie tylko dzieci, ale również rodziców. Do kina zapraszamy od 13 grudnia.

Na początku miesiąca zaprezentujemy również arcydzieło polskiego kina gatunkowego NAJLEPSZY. Film Łukasza Palkowskiego to wybitne kino, z nietuzinkowym bohaterem i mistrzowsko odtworzonym przez Jakuba Gierszała. Produkcja pokazuje nie tylko sukces, ale również porażki i życiowe tragedie triatlonisty Jerzego Górskiego, który w 1990 r. wywalczył tytuł „podwójnego ironmana”.

Wielbiciele horrorów mogą poczuć się usatysfakcjonowani. Po raz kolejny wyświetlimy film PIŁA. DZIEDZICTWO. Chyba miłośnikom kina grozy nie musimy tłumaczyć, że ósma część kultowej serii, która zawsze przyciąga przed ekrany miliony widzów na całym świecie, jest tak samo, a może nawet bardziej przerażająca niż poprzednie sequele, a gdyby to nie wystarczyło to zawsze można zawitać do kina pod koniec miesiąca na film REDWOOD. Tajemniczy świat dzikiej natury, w której drzemie uzdrawiające monstrum, może zainteresować osoby, które uwielbiają zaskakujące zwroty akcji i dużą dawkę niepewności.

Jakby tego było mało, to dorzucamy jeszcze obsypany nagrodami na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni film CICHA NOC. To niesamowite kino, niekoniecznie łatwe i przyjemne, ale niepozwalające przejść obok niego obojętnie. Kryzys rodzinny, konflikty między braćmi i misterny plan opracowany przez głównego bohatera granego przez Dawida Ogrodnika może zburzyć świat wszechobecnej przedświątecznej sielanki, którą media przemycają w reklamach już od blisko miesiąca. Jest to dzieło z pewnością dla wymagających widzów, którego odbiór pozostawia nieco więcej goryczy i prawdy o polskiej rzeczywistości. W ukazywaniu mroków życia doskonale radzi sobie nie tylko Paweł Domalewski, ale również Jakub Charon, który wyreżyserował TOTEM. W przeciwieństwie do produkcji Vegi film Charona pokazuje wyłącznie brutalną rzeczywistość polskiej przestępczości. W szaroburej poświacie, która zdominowała każdy kadr tej produkcji, zobaczymy człowieka zdegradowanego, ale pragnącego lepszego życia za wszelką cenę. To prawdziwe kino gangsterskie, pełne przemocy, ukazujące polską przestępczość niskiego i średniego szczebla, głównie dealerów, złodziei i stręczycieli. W filmie będzie można dostrzec m.in. raperów o pseudonimach artystycznych Sobota i Popek.

Na zakończenie miesiąca proponujemy jeszcze kino z kryminalną zagadką w tle. MORDERSTWO W ORIENT EXPRESSIE to ekranizacja klasyki gatunku, której chyba nie trzeba przedstawiać. Zakończenie z pewnością będzie zaskoczeniem tylko dla tych, którzy nie czytali książki autorstwa Agaty Christie, ale dla samej obsady i nakładu pracy kostiumografów warto przenieść się do świata odległej Europy. Wysoki budżet zaprocentował, możemy zachwycać się pięknymi zdjęciami i scenografią, wiernie odwzorowującą detale z poprzedniego stulecia.

Zapraszamy do kina KOSMOS