|||
|||
Wkrótce będziemy mogli zapomnieć o górskich wędrówkach, wyprawach do orientalnych miejsc czy wczasach nad polskim morzem. Nie jest to z pewnością powód do zmartwień, czy popadania w rutynę. Postaramy się przekonać, że powrót do codzienności nie musi wiązać się wyłącznie z poczuciem spełniania przykrego obowiązku. We wrześniu w Kinie KOSMOS na wszystkich kinomanów czeka wiele filmowych hitów, na które można wybrać się zaraz po pracy. Pozwól sobie na chwilę relaksu i obejrzyj jedną z dwunastu superprodukcji tej jesieni.

Na dobry początek miesiąca zaprezentujemy animację dla dorosłych SAUSAGE PARTY. Prosimy nie przychodzić z dziećmi, albowiem w repertuarze mamy mniej wywrotowe komedie, które wasze pociechy z powodzeniem mogą obejrzeć w naszym kinie, jeszcze w tym miesiącu. To film dla wielbicieli niewybrednych żartów, lekki i zaskakujący do granic absurdu. Pozornie prozaiczne życie produktów ze sklepowych półek zaskoczy niejednego entuzjastę zakupów w supermarketach. Buntownicza natura parówki, dążącej do poznania świata ludzi i wyzwolenia się z wielkopowierzchniowego marketu z pewnością zaciekawi wszystkich jej smakoszy. Frank to tylko jeden z kontrowersyjnych bohaterów tej opowieści. Na pikantną ucztę zapraszamy od 7 sierpnia.

Po historii o ekscytującym życiu towarów z supermarketów przyjdzie pora na obejrzenie dobrej politycznej satyry. REKINY WOJNY to film pokazujący zależności istniejące między wystawnymi przyjęciami, a wojną tocząca się na innym kontynencie. Dwóch mężczyzn doskonale zarabia na handlu bronią i świetnie się przy tym bawi. Będzie słodko-gorzko, ale do bólu prawdziwie.

W drugim tygodniu zagramy premierowo film, który znajdzie tyle samo oponentów, co zwolenników. SMOLEŃSK, bo o nim mowa, to fabularyzowana opowieść o katastrofie, w której zginął Prezydent PR Lech Kaczyński oraz 95 członków delegacji, mającej wziąć udział w uroczystościach upamiętniających zbrodnię w Katyniu. Czy dziennikarce pracującej dla dużej stacji telewizyjnej uda się poznać prawdę o tragedii, jaka rozegrała się na pokładzie Tupolewa 154. Powody i skutki będą mniej oczywiste niż dowody, jakie uda się znaleźć młodej dziewczynie.

Kolejny tydzień to już uczta dla sympatyków filmów Woody’ego Allena. W KINIE KONESERA zagramy ŚMIETANKĘ TOWRZYSKĄ – kolejną komedię tego reżysera, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom jego błyskotliwych żartów. Bobby, goniący za marzeniami chłopak wyruszy do miasta Aniolów, by ziścić swój amerykański sen o sławie i pieniądzach. Jednak na drodze staje mu piękna sekretarka, pracująca w firmie jego wuja Phila. Miłość do dziewczyny diametralnie zmieni jego życie i plany na przyszłość. W kinie KOSMOS tylko 12-13 września.

Po małej dawce kina z udziałem blond piękności, pora zwrócić się po raz kolejny w stronę naszych młodych widzów. MÓJ PRZYJACIEL SMOK to tajemnicza i urzekająca opowieść o chłopcu, który zamieszkuje lasy zachodniego wybrzeża Ameryki. Choć nie ma rodziców, to nie jest sam, a wsparcie znajduje u zielonego smoka Elliota. Historią Pete’a zaczyna się interesować Grace, córka miejscowego rzeźbiarza, która wielokrotnie słyszała od swojego ojca o istnieniu złowrogiego skrzydlatego stwora. Polecamy wszystkich fanom kina familijnego.

W tym samym tygodniu warto sobie przemyśleć kilka życiowych spraw, bo różne czekają nas kary za złe sprawowanie. Nie dotyczy to tylko dzieci, ale i niefrasobliwych dorosłych. Nie chce straszyć zarozumiałych biznesmenów, ale historia Toma pokazuje, że nie zawsze spada się na cztery łapy, nawet gdy się jest kotem. Film JAK ZOSTAĆ KOTEM wyświetlamy ku przestrodze i na poprawę humoru tym, którzy codziennie mają do czynienia z antypatycznymi ludźmi pokroju Toma.

Filmowa wersja baśni o Aladynie i zaczarowanym dywanie to z pewnością wspomnienie z dzieciństwa pokolenia, które swoją szkolną przygodę rozpoczynało w latach 90. Nieco zmieniona wersja, okraszona odniesieniami do współczesności, może nieco zburzyć wyobrażenie o bliskim wschodzie i świecie rodem z „Baśni tysiąca i jednej nocy”. Świat pięknych księżniczek, drobnych złodziejaszków, wezyrów, sułtanów i latających dywanów, po raz kolejny powraca w zupełnie nowym wydaniu. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na odświeżenie wspomnień z filmem NOWE PRZYGODY ALADYNA.

Od 21 września nasi widzowie będą mogli rozwiązywać zagadki PRL-u. Śledztwo prowadzone przez detektywa Krauza – w tej roli Maciej Stuhr, to powrót do wielu nierozwiązanych kryminalnych spraw poprzedniej epoki. Zamiecione pod dywan, skrzętnie ukrywane zbrodnie, których sprawcy nie ponieśli kary to już klasyka, którą znamy z najlepszych powieści czy archiwalnych dokumentów. Jednak główny bohater sięga nieco głębiej i nie obawia się duchów przeszłości, nawet tych uświęconych. CZERWONY KAPITAN to historia owianego złą sławą specjalisty od „ostatecznych” przesłuchań z czasów minionej władzy.

23 września proponujemy odlecieć z Białą i Strzałą, dwiema sympatycznymi suniami, które rozśmieszą małych widzów do łez. Misja w kosmos i konfrontacja z przedstawicielami obcej cywilizacji okaże się dla zwierzęcych bohaterów nie lada przygodą, z której wyjdą z prawdziwie ludzką twarzą. Zabawna, pouczająca i pełna sympatycznych postaci animacja to doskonała propozycja dla dzieci, które kochają wojowniczych i odważnych milusińskich.

W ostatnim tygodniu tego miesiąca przygotowaliśmy również film dla widzów, którzy pasjami potrafią oglądać filmy przyrodnicze. Zapierający dech w piersiach świat zwierząt, po raz kolejny zainspirował twórców „Mikrokosmosu” do stworzenia superprodukcji, tym razem m.in. o Puszczy Białowieskiej. Genialne zdjęcia, inspirujące pejzaże i wysoki budżet tego filmu wskazują, że zapowiada się fascynująca uczta dla tych, którzy lubią zgłębiać historię ewolucji.

Na zakończenie września warto wybrać się jeszcze na amerykańsko-francuską koprodukcję MECHANIK:KONFRONTACJA. Historia najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie z pewnością zainteresuje tych, którzy wyszli zadowoleni po seansie pierwszej części. Trzy zlecenia, porwanie ukochanej kobiety – są rzeczy, które niestraszne są zawodowcom. Tylko, jakże trudno pogodzić się im, że muszą być oni częścią cudzych planów. Niepokorny Bishop znów zaskoczy tych, którzy wątpią w jego skuteczność i geniusz.

BLAIR WITCH to już ostatnia filmowa propozycja skierowana do miłośników horrorów i bohaterów niebojących się błądzić po mrocznych lasach okrytych klątwą. Grupa studentów wyruszy na poszukiwania siostry jednego z nich, a pomogą im w tym miejscowi przewodnicy. Przepowiednia wiedźmy z Blair okaże się bardziej przerażająca niż przypuszczali, a wydostanie się z tajemniczego gąszczu, potrwa dużo dłużej niż planowali. Na dużą dawkę emocji zapraszamy 28 i 29 września.

ZAPRASZAMY!