||
||
Za nami kolejny jubileusz LZA „Mławiacy”. 12 czerwca w sali kina MDK mławianie mogli zobaczyć wspaniałe widowisko muzyczno-taneczne, zakosztować pysznego tortu i wpisać się do księgi pamiątkowej. Zainteresowanie występami, jak co roku było ogromne. Entuzjazm występujących udzielił się publiczności, która z pewnością zapamięta ten program na długo.

Wczoraj nie tylko organizatorzy i uczestnicy nie potrafili ukryć łez wzruszenia. Na jubileuszu 55 lat istnienia Ludowego Zespołu Artystycznego „Mławiacy” spotkały się osoby, które od wczesnych lat swojej młodości zasilają szeregi tej grupy. Przedstawiciele miejscowych władz oraz goście z Mławy i pobliskich miejscowości nie posiadali się z zachwytu, słysząc o wielopokoleniowej tradycji tego zespołu i historii tancerzy, którzy mimo upływających lat, nadal występują i zaszczepią miłość do polskiego folkloru kolejnym pokoleniom.
Skoczne oberki, kujawiaki to tylko przedsmak tego, co można było zobaczyć w niedzielne popołudnie. Przekrój choreografii przygotowany przez Panią instruktor Anitę Ciarcińską zaskoczył nawet tych, którzy co roku świętują z „Mławiakami” kolejne rocznice. Bogata oprawa muzyczna, wysoki poziom artystyczny i liczba tancerzy, nawet tych najmłodszych, może napawać optymizmem. Co roku zespół skupia wokół siebie pasjonatów kultury ludowej i nie możemy mieć wątpliwości, że tak już pozostanie. Obecność osób takich jak Pani Lidia Halina Rzeplińska to dowód na to, że nic nie czyni nas młodszymi niż pasja, której poświęcamy większość chwil swojego życia.
Na tegorocznym jubileuszu, jak podczas każdej rocznicy nie zabrakło podziękowań dla członków zespołu i osób je przygotowujących. Z niektórymi członkami musieliśmy się pożegnać, ale tanecznej przygody z „Mławiankami” nie sposób zapomnieć. Kto, jak kto, ale oni mają z pewnością wielu wiernych fanów. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność w tym szczególnym dla nas dniu i zapraszamy już 26 czerwca na imprezę „Taneczne Smaki Mazowsza”, podczas której zaprezentują się dorośli członkowie LZA „Mławiacy”.

{gallery}/imprezy/2016/55_Jubileusz_LZA_Mławiacy/{/gallery}