||
||
W tym tygodniu zapytamy naszych widzów, czy w morzu drzew może czaić się śmierć oraz czy sympatyczny i odważny niedźwiedź polarny jest w stanie zapobiec ekologicznej zagładzie. Do spędzenia popołudnia w kinie KOSMOS zachęcimy dorosłych, ale również młodzież i dzieci, gdyż nasza propozycja na ten tydzień jest pełna nowych produkcji dla osób w każdym wieku.

Już od środy zapraszamy na produkcje, które mogą spodobać się wielbicielom filmów grozy. LAS SAMOBÓJCÓW to horror, którego scenariusz napisało samo życie, a raczej historia miejsca znajdującego u podnóża góry Fudżi. Choć Kraj Kwitnącej Wiśni, sądząc po samej nazwie kojarzy się pozytywnie, to właśnie w tym państwie istnieje las, w którym każdego roku popełnia samobójstwo przeszło 100 osób. Bohaterka tego filmowego hitu, choć wydaje się być kruchą blondynką musi zmierzyć się z nie lada wyzwaniem i w gęstwienie Aokigahary odnaleźć swoją siostrę bliźniaczkę. Czy demony przeszłości i napominania miejscowej ludności, widzącej związek dokonującej się tam zagłady z pradawnymi rytuałami będą w stanie odwieźć ją od tej wyprawy? Warto odwiedzić kino KOSMOS w dniach 24-28 lutego i przekonać się o tym samemu.

W ostatnim tygodniu zapraszamy do kina również wszystkich fanów GĘSIEJ SKÓRKI. Znaczenia kryjącej się pod tym tytułem dawki emocji nie trzeba nikomu tłumaczyć. Kto pamięta kanadyjsko-amerykański serial i napis w fluorescencyjnym kolorze zieleni Goosebumps już potrafi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto wybrać się do kina. Najnowsza GĘSIA SKÓRKA to głównie propozycja dla młodzieży, gdyż nieco starszych widzów, poszukujących w kinowych produkcjach, czegoś więcej niż ekstremalnej przygody, może rozczarować, co nie zmienia faktu, że w samej historii podobnie jak w książkach R.L. Stine’a jest jednak coś ekscytującego. Schowane między papierowymi kartami potwory teraz opuszczą świat opowieści i wtargną w zaskakujący sposób do rzeczywistości. Istoty z koszmarów sennych oraz wpisane już w gatunek horroru postaci, takie jak wilkołak czy lalka brzuchomówca, nie tylko będą napawać grozą, ale stworzą również klimat filmu, w którym wszechobecne poczucie strachu zostało złamane dużą dawką humoru. Polecamy szczególnie tym widzom, którzy lubią fantastykę w komediowej wersji i nie mają oporów przed dobrą zabawą, a jej z pewnością podczas seansów tego filmu nie zabraknie.

Na weekend polecamy dodatkowo pełną humoru animację MISIEK W NOWYM JORKU. Tytułowy bohater wyrusza do odległej metropolii, aby stawić czoła deweloperom, którzy na lodach śnieżnej krainy mają zamiar wybudować luksusowe apartamenty. W podróży do kraju barów szybkiej obsługi i gwiazd Hollywoodu towarzyszy mu trzech nieobliczalnych lemingów, z którymi nietrudno o kłopoty. Ten kwartet z pewnością podbije serca najmłodszych kinomanów. Nie dość, że Miśkowi uda się podbić ląd Kolumba, to równie dobrze poradzi sobie z niebezpieczeństwami czyhającymi na niego w wielkim mieście. Wbrew naszym obawom doskonale zaadaptuje się w nowym świecie, ale zetknięcie z cywilizacją i jej wytworami przysporzy mu jednak trochę trudności. Przyjdzie mu się zmierzyć z bezwzględną machiną biurokracji i nowymi technologiami oraz będzie musiał wyjść naprzeciw ludziom, chcącym zakłócić spokój na kole podbiegunowym. Misiek uczyni to w sposób, który z pewnością rozbawi naszych widzów. Żart sytuacyjny i słowny oraz dyskotekowe hity to mieszanka, z której otrzymujemy film dla maluchów oraz tych, nieco starszych dzieci. W końcu one też czasem czują się zagubione w świecie, który tworzą głównie dorośli.
Zapraszamy