||
||
Zapraszamy dorosłych mieszkańców Mławy na weekendowe zajęcia artystyczne w MDK.
Zdajemy sobie sprawę, że jesteście zaganiani, zaabsorbowani domem, pracą, dziećmi…, ale pomiędzy tymi wszystkimi obowiązkami trzeba znaleźć czas dla siebie – rozładować stres, wyciszyć emocje, spotkać nowych ludzi. Koniecznie spędźcie 2 weekendowe godziny dla siebie w Miejskim Domu Kultury w Mławie odkrywając nowe talenty i realizując swoje artystyczne pasje.


PIĄTKI
18.00–20.00 – Między nami Kobietami – czyli kobiece spotkania o wszystkim, co tylko kobiety interesuje. Panie miały już pierwsze spotkanie i ustaliły, że piątkowe wieczory są dla nich najdogodniejsze na cotygodniowe spotkania
Prowadzi p. Anna Borowska
 
NIEDZIELE
13.00-14.30 – Życie to teatr – zajęcia teatralne dla dorosłych – doskonała forma artystycznej ekspresji, pracy nad ciałem, gestem, mimiką i wyrażaniem emocji. To spotkania z klasyką teatru i wielkimi dziełami literackimi oraz z nowoczesnymi formami teatralnymi
prowadzi p. Hanna Matecka – Wieczorek
15.00-17.30 – Barwne inspiracje – dla wszystkich lubiących rysować, malować, rzeźbić, wycinać, lepić, szyć i wyczarowywać coś z niczego. Zaproponujemy Państwu różne formy plastyczne – ceramikę, witraż, tradycyjny rysunek i malarstwo. By było ciekawie i inspirująco.
Prowadzi: Anna Baran, Zdzisław Kruszyński
 
15.30 – 17.00 W obiektywieczyli coś dla miłośników zdjęć i z czasem być może filmu, fascynująca  podróż do wnętrza aparatu fotograficznego. Poznacie Państwo atrakcyjne tematy i techniki fotograficzno – filmowe takie jak: luksografia, light painting, fotografia makro, fotografia otworkowa, fotokolaż, animacja, non – camera i wiele innych. Poznają warsztat pracy fotografa – proces przygotowania i tworzenia sesji fotograficznej, m.in. tworzenie scenografii, czy planowanie zdjęć. Na zajęcia prosimy przynieść swój sprzęt fotograficzny.
Prowadzenie: Cezary Lewandowski
17.00-18.30 – Dookoła tańca – a de facto z tańcem dookoła świata. Różne style, muzyka, taniec solo i w parach, klasyka i modern, gorące rytmy i salonowa gracja– czyli taneczny miszmasz dla tych, którzy lubią ruch i chcą nauczyć się tańczyć.
Prowadzi: Piotr Jankowski
19.00-21.00 – LZA MŁAWIACY – czyli udział w zajęciach tanecznych Mławiaków – zespołu ludowego, który w tym roku świętuje jubileusz 55-lecia istnienia.
Prowadzi: Anita Ciarcińska, Piotr Jankowski
To oczywiście nasza wstępna propozycja (zarówno zakres, jak i terminy). Mamy nadzieję, że z Państwa udziałem będziemy tę propozycję doskonalić, zapraszać Was na plenery, organizować wystawy Waszych prac, zapraszać innych instruktorów, organizować w ramach zajęć warsztaty, prezentacje, integrować się i współtworzyć to miejsce, jakim jest MDK w Mławie.
Pierwsze zajęcia w dniach 4-6 marca są zajęciami bezpłatnymi – by mogli Państwo przyjść, zobaczyć, sprawdzić i podjąć decyzję, co do dalszego udziału. Odpłatność za zajęcia będzie identyczna, jak w przypadku dzieci i młodzieży (50 -60 zł/mc). Udział w zajęciach LZA MŁAWIACY jest bezpłatny
UWAGA: Rodzice, których dziecko/dzieci uczestniczą w zajęciach w MDK korzystają z 30% zniżki

Harmonogram_zajec.pdf