||

||Już po raz drugi mławianie spotkają się noworocznie na specjalnie z tej okazji organizowanym koncercie. Oczywiście nie obejdzie się bez szampańskiego toastu wzniesionego z mieszkańcami przez Burmistrza Miasta Mława Pana Sławomira Kowalewskiego a cześć artystyczna Koncertu Noworocznego zapowiada się niezwykle ciekawie. Koncert rozpoczną Marlena i Łukasz Truszczyńscy – absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie.

Skrzypaczka Marlena Truszczyńska jest obecnie studentką V roku w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku i związana jest z z Gdańską Orkiestrą Kameralną – Hanza Duo oraz z Elbląską Orkiestrą Stowarzyszenia Attaca.
Łukasz Truszczyński jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie w klasie fortepianu. Od października 2012 roku kontynuuje pianistyczną edukację w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.
W tej części koncertu usłyszymy utwory Chopina, Ludwiga van Beethovena, a także klasykę muzyki filmowej i musicalowej.

Tytuł drugiej części koncerty mówi sam za siebie – Robert Szpręgiel i Przyjaciele – czyli soliści polskich scen operowych i operetkowych, którzy zaprezentują się w znanych i lubianych ariach m.in. z My Fair Lady, Barona Cygańskiego, Wesołej Wdówki czy Księżniczki Czardasza.

Koncert Noworoczny, 9 stycznia 2016 r. g. 18.00, sala koncertowa PSM (wstęp wolny).

Prosimy o zabranie doskonałego nastroju i zapraszamy do wspólnego, muzycznego świętowania nadejścia Nowego 2016 Roku!