||
||
Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra to absorbujący czas, ale też obietnica wielu wolnych od pracy i szkoły dni. Mamy nadzieję, że i w ferworze przedświątecznych przygotowań, jak i w wolnych chwilach zechcecie Państwo spędzić miło czas w naszym lokalnym Kinie Kosmos. 

W grudniu nie może zabraknąć filmów o romantycznej miłości. Już w pierwszym tygodniu zapraszamy na dalszy ciąg perypetii uczuciowych bohaterów kinowego przeboju – Listy do M. W drugiej części Maciej Stuhr raz jeszcze siada w wigilię Bożego Narodzenia przed radiowym mikrofonem, by wprowadzić słuchaczy w świąteczny nastrój, a Piotr Adamczyk i Agnieszka Dygant nadal uroczo drą ze sobą koty, obwiniając się o rozpad małżeństwa. Nie zabraknie również swawolnego Tomasza Karolaka w roli Mela, czyli „nieświętego” Mikołaja. Nowy nabytek w obsadzie to m.in. Maciej Zakościelny, który po spotkaniu z dawną ukochaną uświadamia sobie, że jego serce nie biło nigdy dla bogatej narzeczonej (Marta Żmuda-Trzebiatowska).
Czas w kinie możecie spędzić Państwo nie tylko z polskimi gwiazdami. Zapraszamy na film NAD MORZEM – w rolach głównych Angelina Jolie i Brad PittOn jest pisarzem, który walczy z brakiem natchnienia, ona – byłą tancerką, która spędza dni na malowniczym nicnierobieniu. W powietrzu wiszą niewypowiedziane wzajemne żale i pretensje, rozczarowanie samymi sobą i poczucie przegranej z czasem. Czy pobyt w urokliwym nadmorskim hotelu będzie szansą na naprawienie związku tych dwojga?
Miłośników sensacji i fantasy zapraszamy na 5 filmów m.in. na ŁOWCĘ CZAROWNIC, w którym ostatni wojownik staje do walki z wiedźmami w samym sercu Nowego Jorku. KOSOGŁOS 2 IGRZYSKA ŚMIERCI – to kolejna opowieść o dramatach jednostek postawionych w sytuacjach konfliktu totalnego  i  kolejne udane kreacje zarówno Jennifer Lawrence, jaki i Josha Hutchersona.
Tom Hanks powraca na ekrany kin w filmie MOST SZPIEGÓW.  Jest to thriller szpiegowski, którego akcja rozgrywa się w okresie zimnej wojny lat 50. XX wieku. Amerykański prawnik zostaje wysłany przez CIA do Związku Radzieckiego, by pomóc w uwolnieniu przetrzymywanego tam pilota wojskowego.
W grudniu pokażemy też najnowsza produkcję Jerzego Skolimowskiego 11 MINUT – to polski kandydat do Oskara, który owacyjnie został przyjęty na festiwalu w Wenecji. „11 minut”, z akcją osadzoną w Warszawie, to opowieść o mieszkańcach współczesnego miasta, których życie i pasje przeplatają się ze sobą. Te same jedenaście minut z życia różnych postaci przedstawione zostało w paralelnych wątkach dramaturgicznych. Przed upływem ostatniej sekundy jedenastej minuty ich losy połączy wydarzenie, które definitywnie zaważy na ich życiu; dojdzie do katastrofy.
GIT – to kolejny polski film, a jego akcja rozgrywa się w zakładzie karnym, gdzie zostaje zamordowany Przywódca. Dziennikarz śledczy, który z nim rozmawiał tydzień wcześniej postanawia dojść prawdy. Ludzie są tu jednostkami przestrzegającymi bardzo specyficznego kodu zachowania. Utrata statusu człowieka to jedna z najgorszych rzeczy, jaka może się wydarzyć za kratkami, a jej konsekwencje są bolesne, brutalne, a czasem śmiertelne. Co to dokładnie oznacza, dowiadujemy się, obserwując trzech bohaterów: Kubę, Młodego i Ruskiego.
Szaleństwo i obsesja władzy – to niestety tematyka wielu dramatów antycznych i nowożytnych – w tym tragedii Szekspira. MAKBET – nowy film Justina Kurzela to dosłowna adaptacja literackiego „Makbeta” w klimacie „Gry o tron„, z komiksowym zacięciem, ale również z wierszowanymi monologami i sporym bagażem teatralności. Epickie jest otwarcie – scena bitwy, gdzie prym wiodą slow motion, dynamiczny montaż i różnokolorowe filtry – później akcja mocno zwalnia i przechodzi w mroczny, transowy i hipnotyzujący thriller.
Dla najmłodszych mamy w grudniu dwie świetne animacje. Pierwsza z nich to SAWA. Tytułowy bohater ma 10 lat. Mieszkańcy jego wioski właśnie znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie. Ludzie – opuszczeni przed laty przez broniące ich białe wilki – stali się łatwym łupem dla chciwych hien. Teraz te potworne stworzenia zapragnęły sprzedać ludzi w niewolę potężnej małpiej królowej. Z łapanki udaje się uciec tylko Sawie. Odważny chłopiec poprzysięga, że uratuje wioskę. W lesie spotyka ostatniego białego wilka, który doradza mu wspólną wyprawę do maga potrafiącego rozwiązać każdy problem. Po drodze obaj poznają nowych przyjaciół i stawiają czoła niebezpiecznym sytuacjom.
W kolejnej animowanej propozycji dla dzieci przeniesiemy się do prehistorii i poznamy pewnego DOBREGO DINOZAURA. Młody apatozaur Arlo wpada do rzeki i zostaje porwany przez jej nurt. Starając się znaleźć drogę powrotną do domu, zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem o imieniu Bąbel. Czy uda im się odnaleźć rodzinę Arlo, i jakie przygody spotkają niesamowitą ludzko-dinozaurzą parę przyjaciół – odpowiedź na to pytanie już w grudniu w Kinie Kosmos.

Serdecznie zapraszamy!