W Mławie czas powraca wraz ze spojrzeniem na kolejną kamienicę Starego Miasta, ratusz, park czy pensję Mrozowskiej. Doświadcza tego nie tylko rodowity mieszkaniec, ale również przyjeżdżający. Różnorodne pod względem stylistycznym zabytki z pewnością wyróżniają miasto na tle innych ośrodków urbanistycznych Północnego Mazowsza i stanowią ewenement, o którym warto mówić szerzej.

Przewodnik został wydany w celach promocyjnych, ale stanowi również ciekawą alternatywą dla publikacji, których autorzy koncentrują się na przedstawieniu, jak największej ilości faktów. Należy wspomnieć, iż jest on efektem pracy osób, które nie tylko dysponują szerokim zapleczem w postaci wiedzy. Zawarte w tekście sentymentalne odwołania do sytuacji czy obiektów z nimi związanych to zapis wspomnień uczestników szkolenia przeprowadzonego
w ramach projektu „Miasto z duszą – sentymentalny przewodnik po Mławie”. Włączenie do realizacji projektu osób starszych, pozwoliło odtworzyć zmiany, jakie zaszły w Mławie na przestrzeni ubiegłego stulecia i ożywić narrację o mieście, które ze względu na swoje terytorialne usytuowanie stało się miejscem spotkań ludzi wielu narodowości i kultur.

Wszystkich zainteresowanych kupieniem przewodnika i nabyciem najnowszych bezpłatnych publikacji zachęcamy do odwiedzenia Punktu Informacji Turystycznej przy Miejskim Domu Kultury w Mławie już w przyszłym tygodniu! Mamy nadzieję, że nasz nowo powstały Punkt będzie miejscem spotkań wszystkich mieszkańców, entuzjastów historii i turystów.