Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Powróćmy jak za dawnych lat…

8 sierpnia 2021 🕐 17:00 - 19:00

Stowarzyszenie Grupa Rekonstrukcji Historycznej Ludności Cywilnej MŁAWA, Urząd Miast Mława oraz Miejski Dom Kultury w Mławie zapraszają 8 sierpnia o godz. 17.00 do Parku, gdzie przy Estradzie odbędzie się widowisko w stylu retro, prezentujące kulturę i obyczaje mieszkańców przedwojennej Mławy. Pokaz plenerowy „Powróćmy jak za dawnych lat…” zorganizowany został w ramach projektu „Dialogiem i działaniem zmieniamy świat” w konkursie na otwarte inicjatywy kulturalne w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021”.

Do realizacji projektu zaproszone zostały Stowarzyszenie Grupa Historyczna Guttstadt z Dobrego Miasta oraz mławska Grupa Nieformalna Mława Miasto Zabytkowe.

Widowisko to sentymentalna podróż w czasie do przedwojennej Mławy, podczas której będzie można podejrzeć, jak w wielokulturowej Mławie funkcjonował sławny handel mławski czy przedwojenna karczma, a przy zainscenizowanej kawiarni z epokowym wyposażeniem posłuchać muzyki i zatańczyć w rytmie modnych szlagierów tamtych lat, w wykonaniu m.in. Mieczysława Fogga czy Hanny Ordonówny.

Inscenizacji towarzyszyć będzie wystawa zdjęć przedwojennej Mławy, a w trakcie pokazu przewidziany jest błyskawiczny konkurs z upominkami pt. „Co wiem o przedwojennej Mławie”, Będzie także możliwość degustacji potraw.

Szczegóły

Data:
8 sierpnia 2021
Godzina:
17:00 - 19:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizatorzy

Miejski Dom Kultury w Mławie
GRH LC Mława

Miejsce wydarzenia

Park Miejski w Mławie
ul. Żeromskiego
Mława, mazowieckie 06-500
+ Google Map

Oferta zajęciowa

Z nami rozwiniesz swoje zainteresowania i odnajdziesz nowe hobby. Zainwestuj w swój rozwój. Bądź w bliskiej relacji ze sztuką. Czas by obudzić uśpionego artystę.

06-500 Mława
ul. Stary Rynek 13
sekretariat@mdkmlawa.com