Ładowanie Wydarzenia

Koncert: Warszawska Orkiestra Sentymentalna

14 lipca 🕐 18:00 - 19:30

Bezpłatnie
plakat

Nie ma takiego drugiego zespołu w Polsce, który tak doskonale łączyłby tradycyjne przedwojenne muzyczne brzmienia z nowoczesnością. Piosenki dwudziestolecia międzywojennego w ich wykonaniu zachwycają nawet najbardziej wymagających melomanów.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna to przedwojenna Orkiestra 2.0 – fascynacja złotą erą polskiej muzyki rozrywkowej i sięganie do zapomnianych często przebojów bez zamykania ich w muzeum. Udowadnia, że muzyka sprzed prawie 100 lat świetnie sprawdza się tu i teraz – w klubie, na koncercie, na potańcówce czy w słuchawkach. Tanecznie, lekko, pomysłowo, ale i z szacunkiem do przedwojennych aranży i warszawskiej muzycznej historii.

Zapomniane szlagiery, wzruszające walce, namiętne tanga, porywające foxtroty, rumby i slow-foxy, świat Astona, Tuwima, braci Goldów, Ordonówny – to, co najlepsze z dawnej sceny, radia i srebrnego ekranu, dzięki Orkiestrze dziś zyskuje drugie życie w najlepszym stylu! W Warszawskiej Orkiestrze Sentymentalnej duch dawnej Warszawy z optymizmem patrzy w przyszłość – pamięta o retro uroku i szyku, a zarazem świetnie czuje się w XXI wieku!

Orkiestra zadebiutowała w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, do tańca i porywów serca zachęcała na płytach „Umówmy się na dziś” (2016) i „Tańcz mój złoty” (2017), do wspólnego śpiewania wraz ze „Śpiewnikiem kolędowym” (2017), do refleksji nad żołnierską codziennością na albumie „Płyń Wisełko” (2018). Dziś na dobre zadomowiła się na krajowej scenie muzycznej, mając w dorobku setki koncertów i nagrywając dla radia i telewizji, dała się także poznać słuchaczom we Włoszech, w Niemczech, na Ukrainie i w Rosji. WOS wciąż się rozwija i ewoluuje, do swojego repertuaru włączając również nowsze piosenki – wykonane niezmiennie z wdziękiem, charakterystycznym stylem i doskonałą muzyczną jakością.

Usłyszenie w ich wykonania hitów kabaretowych przedwojenni artyści stołecznych kabaretów, dancingów i rewii nieprzerwanie mogli bawić wszystkich spragnionych muzycznej rozrywki…? Sentymentowi trudno jest się oprzeć. Ale może też stanowić wspaniałe źródło inspiracji.

Opis z strony https://orkiestrasentymentalna.pl/bio/

Projekt finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. @Budżet Obywatelski Mazowsza #BOM #mazowsze #BudżetObywatelskiMazowsza

Szczegóły

Data:
14 lipca
Godzina:
18:00 - 19:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
Witryna internetowa:
www.mdkmlawa.com

Organizator

Miejski Dom Kultury w Mławie

Miejsce wydarzenia

Park Miejski w Mławie
ul. Żeromskiego
Mława, mazowieckie 06-500
+ Google Map

Oferta zajęciowa

Z nami rozwiniesz swoje zainteresowania i odnajdziesz nowe hobby. Zainwestuj w swój rozwój. Bądź w bliskiej relacji ze sztuką. Czas by obudzić uśpionego artystę.

06-500 Mława
ul. Stary Rynek 13
sekretariat@mdkmlawa.com