Ładowanie Wydarzenia
  • To wydarzenie minęło.

Koncert „Tych lat nie odda nikt” z cyklu Artyści Andersa

11 lutego 🕐 17:00 - 18:30

Bezpłatnie
grafika
W Armii Generała Andersa znalazło się wielu artystów, którzy narażając swoje życie, towarzyszyli polskim żołnierzom dzień i noc. Ich działalność miała ogromne znaczenie, mieli za zadanie nie tylko walczyć, ale również podtrzymywać ducha walki, podnosić morale i dawać nadzieję na zwycięstwo. Byli oni wizytówką Polski, ambasadorami polskiej sprawy. Generał Anders wykorzystywał ich występy przy rozmowach o losach naszego kraju, dlatego zasługują na pamięć i hołd, który składamy im realizując cykl „Artyści Andersa”.
Koncert „Tych lat nie odda nikt” to wydarzenie, podczas którego artyści przybliżą twórczość legendarnych kompozytorów i autorów tekstów: Jerzego Petersburskiego, Mariana Hemara, Henryka Warsa i Alfreda Schutza. Jest to niezwykła okazja spotkania z muzyką okresu międzywojennego, wojennego i powojennego, która stanowiła tło ważnych dla Polski wydarzeń. Nowe i nietypowe aranżacje zostały specjalnie przygotowane na potrzeby projektu
„Artyści Andersa”.
Koncert został zorganizowany w ramach międzynarodowego projektu IPN pt. „Szlaki Nadziei. Odyseja wolności” i jest hołdem muzyków młodego pokolenia dla przedwojennych artystów.
Zespół:
Jan Konop Big Band jest założoną z inicjatywy trójmiejskich muzyków orkiestrą, wykonującą oraz propagującą muzykę jazzową i bigbandową. Powstał na początku 2009 roku w Gdańsku i złożony jest ze studentów i absolwentów Wydziału Jazzu AM w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu oraz Łodzi. Jan Konop Big Band składa się z sekcji dętej (4/5 trąbek, 4 puzony, 5 saksofonów) oraz sekcji rytmicznej (fortepian, gitara, kontrabas, perkusja).
Lista utworów:
1. Powróćmy jak za dawnych lat
2. Ach, jak przyjemnie
3. Miłość Ci wszystko wybaczy,
4. Jak Pani się ten Pan podoba / Umówiłem się z nią na dziewiątą
5. Ach śpij kochanie
6. Na pierwszy znak
7. Sex Appeal
8. Czerwone maki
9. W małym kinie
Bezpłatne wejściówki na koncert będą dostępne w kasie kina Kosmos od 31 stycznia 2024 r.

Szczegóły

Data:
11 lutego
Godzina:
17:00 - 18:30
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/911378336970428?ref=newsfeed

Organizator

Instytut Pamięci Narodowej

Miejsce wydarzenia

Miejski Dom Kultury w Mławie
Stary Rynek 13
Mława, mazowieckie 06-500 Poland
+ Google Map
Telefon:
236543585
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

Oferta zajęciowa

Z nami rozwiniesz swoje zainteresowania i odnajdziesz nowe hobby. Zainwestuj w swój rozwój. Bądź w bliskiej relacji ze sztuką. Czas by obudzić uśpionego artystę.

06-500 Mława
ul. Stary Rynek 13
sekretariat@mdkmlawa.com