wtorek, 28 lipca 2020 09:48

Z dawką endorfiny bez morfiny – spotkania profilaktyczne dla seniorów z terenu Mławy

Napisała
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
W lipcu Miejski Dom Kultury w Mławie zorganizował dwa stacjonarne spotkania profilaktyczne w ramach programu przeciwdziałającego uzależnieniu od narkotyków dla dzieci, młodzieży i seniorów pn. „Narkotyki bez metryki”. Grupą beneficjentów pierwszego zadania byli seniorzy, którzy uczestniczyli w wykładach dotyczących szkodliwości środków psychoaktywnych zawartych w lekach.
W spotkaniach zorganizowanym w Szkółce Leśnej Nadleśnictwa Dwukoły 16 i 22 lipca wzięli udział eksperci – doktor Marek Jakubiak oraz pedagog Dariusz Czapiga. Prowadzący poinformowali uczestników o konsekwencjach uzależnienia od substancji takich jak kodeina i morfina oraz skutkach ubocznych nadużywania ogólnodostępnych farmaceutyków, które zawierają te związki. Zwrócono uwagę nie tylko na fizyczne, ale również psychiczne konsekwencje lekomanii, rolę najbliższych osób w procesie leczenia i ośrodków wsparcia.

W wydarzeniu uczestniczyli również Burmistrz Sławomir Kowalewski, Zastępca Burmistrza Szymon Zejer oraz kadra Miejskiego Domu Kultury z Dyrektor Edytą Suszek. Profilaktyczne spotkania odbyły się przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Po zakończeniu części merytorycznej spotkania seniorzy otrzymali materiały informacyjne. Zadanie dofinansowano z Programu Profilaktyki i Rozwiązania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława.

W ramach tego zadania zostaną wyemitowane również wykłady online, których będzie można wysłuchać za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz fanpage’ów Seniorzy Mława i Miejskiego Domu Kultury w Mławie. Zachęcamy do śledzenia aktualności na stronie Miejskiego Domu Kultury.
Poniżej relacja fotograficzna z 16 lipca 2020 r.Czytany 395 razy

Media

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem