Już 5 marca o godzinie 18:00 w sali kina Kosmos w Mławie odbędzie się niezwykły koncert zatytułowany „Od liryki do groteski”. Wydarzenie to połączy piękno poezji i muzyki, tworząc niezapomniane doświadczenie artystyczne dla wszystkich miłośników sztuki.
Wystąpią:
- Cezary Nowak – aktor, który swoją interpretacją wierszy nada im nowe znaczenie,
- Gabriela Ziniewicz/Agnieszka Rogowiecka – flet,
- Jacek Małachowski/Przemysław Wojciechowski – akordeon.
Wieczór wypełnią wiersze takich mistrzów słowa jak: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim, Władysław Broniewski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wisława Szymborska oraz Zbigniew Herbert, a muzyczne interpretacje utworów, m.in Jana Sebastiana Bacha i Astora Piazzolli wprowadzą słuchaczy w nastrój, w którym dźwięk i słowo przenikają się, wzmacniając swoje znaczenie. Program koncertu pokaże różnorodność form artystycznych – od subtelnej liryki po groteskę, co czyni go unikalnym doświadczeniem dla widzów. Dzięki temu publiczność będzie miała okazję spojrzeć na znane teksty i kompozycje z zupełnie nowej perspektywy.
Bilety na koncert dostępne są w kasie kina Kosmos oraz online na stronie: www.mdkmlawa.com/kino. Nie przegap tej wyjątkowej okazji do przeżycia wieczoru pełnego sztuki i emocji!
Zapraszamy.