plakat

W środę 22 maja o godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Mławie zostanie wystawione edukacyjne przedstawienie muzyczne z udziałem artystów Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Na spektakl zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych.

Znacie Bazyliszka? To stwór żyjący w podziemiach jednej z kamienic Starego Miasta, który wzrokiem zamieniał wszystkich w kamień, aż do chwili, gdy ujrzał w zwierciadle własne odbicie i sam stał się kamieniem. Potomek Bazyliszka, którego łagodniejszy już wzrok pozwalał na wnikliwe dostrzeganie szczegółów piękna Warszawy, zapragnął malować i stał się uczniem słynnego malarza Canaletta, u którego poznał też działanie urządzenia camera obscura. Czy dzisiaj, podczas niedzielnego spaceru po Starym Mieście można spotkać Bazyliszka? Trudno powiedzieć, ale na wszelki wypadek miejcie ze sobą smartfon, żeby zrobić sobie z nim selfie.

libretto: Malina Sarnowska
muzyka: Vlasta Traczyk
reżyseria i scenografia: Kamila Straszyńska
Wystąpią: Karolina Iwańska – Paśnicka/Małgorzata Godlewska mezzosopran (Przekupka / Modelka / Pani z pieskiem) / Marek Murawa – tenor (Doktor / Cyrulik / Canaletto / Pan od Pani z pieskiem) /Grzegorz Hardej – baryton, kontratenor (Bazyliszek / Przewodnik warszawski Zych Smokolicy) / Vlasta Traczyk fortepian

Bilety w cenie 7 zł do kupienia w kasie kina Kosmos i online www.mdkmlawa.com/kino/