zdjęcie artystki
Wczoraj w Miejskim Domu Kultury w Mławie odbył się wieczór autorski Joanny Rodowicz i prezentacja jej nowej publikacji pt. „Legenda o Mławie”.
Wydarzenie przyciągnęło mnóstwo osób. Książka wzbudziła ogromne zainteresowanie, a jej kolejne egzemplarze szybko znajdywały nowych właścicieli.
W tym dniu z autorką byli obecni jej uczniowie, przyjaciele z Mławy i Ciechanowa, ale również przedstawiciele lokalnych władz i placówek oświatowych. Spotkanie poprowadziła Grażyna Czaplicka Kierownik Działu Regionalnego Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.
W trakcie wieczoru można było wysłuchać fragmentów książki, do której zarówno tekst, jak i ilustracje przygotowała artystka. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wcześniejsza współpraca autorki z Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie Panią Marią Świtoń, która namówiła ją do przygotowania rysunków do teatrzyku kamishibai. Po namowach dyrektor powstały nie tylko rysunki, ale również tekst, który dziś w zmienionej nieco formie został wydany i stanowi kanwę dla „Legendy o Mławie”.
Publikacja „Legenda o Mławie” została wydana dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Miasta Mława w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury w 2023 r.
Informujemy, że w domu kultury mamy jeszcze kilkadziesiąt egzemplarzy tej pięknej publikacji. Można ją nabyć w cenie 25 zł w kasie kina MDK i sprawić miłą niespodziankę dzieciom lub wnukom.
Pani Joannie dziękujemy, że od lat czuje się związana z Mławą, domem kultury i środowiskiem artystycznym Północnego Mazowsza. Życzymy jej kolejnych życiowych sukcesów, wielu inspiracji i chęci do działania. Organizacja tego wieczoru autorskiego była dla nas ogromną przyjemnością, którą chętnie powtórzymy przy najbliższej nadarzającej się okazji. Chyba nie musimy dodawać, że czekamy na kolejne publikacje. Gratulujemy sukcesu i ciepło pozdrawiamy zarówno samą artystkę, jak i uczestników wczorajszego spotkania.