foto jarmark

Coraz bardziej czuć świąteczny klimat. Sklepowe witryny zapełniają się okolicznościowymi dekoracjami, a już niebawem korzenny zapach pierników będzie kusił smakoszy tego przysmaku. Cynamon, goździki, piękne rękodzieło i regionalne smakołyki mogą pojawić się również w Mławie, a to za sprawą organizowanego 16 i 17 grudnia Jarmarku Bożonarodzeniowego na Starym Rynku.

Przed świętami warto odpocząć od codziennej gonitwy po sklepach oraz pracy w kuchni. Zapraszamy na wydarzenie, które może przynieść dużo radości zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. Lokalizacja jarmarku: południowa pierzeja Starego Rynku.

Jarmark Bożonarodzeniowy to również świetna okazja, dla wszystkich osób, które chciałyby skorzystać z możliwości sprzedaży swoich produktów na tego typu imprezach. Poszukiwania wystawców trwają. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 grudnia.

Chętnie będziemy gościć u siebie twórców różnego rodzaju rękodzieła: od biżuterii, makramy, zabawek z drewna, przytulanek z włóczki, wyrobów ceramicznych, dziecięcych ubranek, ciepłych swetrów i kapci z motywami ludowymi, po ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, których próżno szukać w dużych sieciach handlowych. Na jarmarku nie powinno zabraknąć również pysznych pierników, grzanego wina, domowych nalewek, wędlin, miodów oraz słodkich wypieków przygotowywanych według domowych receptur. Mieszkańcy Mławy już czekają na aromatyczne przyprawy, słodkie konfitury oraz pieczywo, które będzie pysznym dodatkiem do świątecznych sałatek. W tym roku tylko takie i inne oferty mają szansę pojawić się na jarmarku.

Do udziału w jarmarku zachęcamy wystawców z całej Polski od morza do Tatr, a nawet spoza granic naszego kraju. Szczegółowe informacje dla wystawców w Regulaminie znajdującym się w załączniku.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Mławie jest Miejski Dom Kultury w Mławie.
Cennik opłat w formularzu zgłoszeniowym.
Zgłoszenia przyjmuje Pani Dominika Lipińska, tel. 23 654 35 85, sekretariat@mdkmlawa.com
*O zakwalifikowaniu się na Jarmark decyduje organizator.

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
Formularz zgłoszeniowy Jarmarku Bożonarodzeniowego 2023 615 KB 159
Regulamin Jarmark Bozonarodzeniowy 2023 288 KB 172