zdjęcie wystawy
Do końca sierpnia br. w Galerii Foyer Miejskiego Domu Kultury w Mławie będzie można zobaczyć wystawę Zbigniewa Wawrzyńskiego pt. „Moja Ziemia”. Ekspozycję tworzy zbiór kilkudziesięciu czarno-białych i kolorowych fotografii przestawiających Mławę i jej najbliższe okolice. Zebrane zdjęcia prezentują miasto wraz z charakterologicznym rysem jego mieszkańców i doskonale odzwierciedlają lokalny koloryt miejsca z całym bagażem jego piękna i niedoskonałości.
W pracach autora można doszukać się kadrów pełnych nostalgii, chichotu historii, a także zachwytu nad codziennością, przyrodą i człowiekiem. Wybrane fotografie prezentują szeroki wachlarz zainteresowań Zbigniewa Wawrzyńskiego, a przede wszystkim jego osobliwe i bardzo osobiste spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Zdjęcia autora są „przepełnione refleksyjną rozmową” o otaczającym nas świecie pełnym dysonansów i zmienności.
Osoby, które przybędą oglądać zdjęcia z pewnością odbędą podróż w czasie, albowiem będzie można zobaczyć nie tylko fotografie wykonane w ostatnich dwudziestu latach, ale również te z kilku dekad PRL-u. Serdecznie zapraszamy do domu kultury.