W niedzielę 4 czerwca podczas Miejskiego Dnia Dziecka najmłodsi mieli okazję nie tylko do świetnej zabawy. Czas spędzony w miasteczku profilaktycznym uświadomił dzieciom, młodzieży, ale również dorosłym, że aktywność fizyczna i rozwijanie swoich zainteresowań to najlepszy sposób na zachowanie trzeźwego umysłu.
Zabawy integracyjne, sprawnościowe wyzwania, taniec i zadania manualne były świetną okazją do kreatywnego spędzania wolnego czasu z dala od smartfonu, internetu i używek, po które w ostatnich latach sięgają coraz młodsze dzieci.
Profilaktyka jest bardzo ważna i trzeba o niej pamiętać codziennie, a nauka poprzez zabawę to najlepsza forma, z którą animatorzy z Animilandii radzą sobie doskonale.
4 czerwca można było nie tylko skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej, ale również za wykonane zadania otrzymać gadżety profilaktyczne. Bezpieczeństwo dzieci to priorytet, dlatego powiedzmy „Stop nałogom” i dawajmy dobry przykład młodemu pokoleniu.
Zadanie „Miasteczko profilaktyczne” współfinansowano ze środków Miasta Mława w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława na rok 2023.