Wczoraj odbył się wernisaż prac sekcji fotograficznej Miejskiego Domu Kultury. Młodzi twórcy – Marysia, Roksana, Vova (widoczni na zdjęciu) oraz Wiktoria, która niestety nie mogła pojawić się na otwarciu, po raz pierwszy zaprezentowali swoje fotografie szerszej publiczności.
Na spotkanie inaugurujące przybyli członkowie rodzin twórców, ich znajomi, pasjonaci fotografii oraz Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski i Dyrektor MDK Edyta Suszek. Pomysłodawcą wystawy był instruktor – Jerzy Grzebski, który od kilku lat prowadzi kółko fotograficzne w MDK.
Zajęcia Pana Jerzego znacznie odbiegają od tych standardowych. Młodzież może nauczyć się na nich nie tylko sztuki fotografowania, ale również lepiej zrozumieć otaczający ich świat i wyrazić to, na czym naprawdę im zależy. Optymizm, spontaniczność i otwartość Pana Jerzego bardzo podoba się wkraczającym w dorosłość osobom i przyciąga niczym magnes, ponieważ do grupy fotografujących dołącza coraz więcej osób.
Wczoraj mogliśmy zobaczyć prace tylko niektórych z uczestników, dlatego z niecierpliwością czekamy na prezentację zdjęć kolejnych młodych fotografów. Być może zobaczycie je już niebawem. Tymczasem zapraszamy do Miejski Dom Kultury w Mławie. Prace będzie można oglądać do końca kwietnia.
Wszystkim autorom zdjęć gratulujemy i życzymy, aby ich przygoda z fotografią trwała jak najdłużej.