Recital i wsytawa malarstwa Zbigniewa Hofmana - fotorelacja
Wczoraj naszym gościem był rodowity mławianin Zbigniew Hofman. Od ostatniego spotkania z muzykiem w Mławie minęły już dwa lata, dlatego 8 grudnia nadarzyła się okazja do przypomnienia sobie kultowych piosenek wykonywanych przez zespół Babsztyl, jak np. „W siną dal”, ale również obejrzenia obrazów autorstwa artysty, które powstały w ciągu ostatnich trzech lat.
Jak widać, pasja do muzyki została przekuta w pasję do malowania, a swój udział ma w tym również mławianin Zdzisław Kruszyński, którego twórczość jest nam bardzo dobrze znana. Podczas tego spotkania można było posłuchać świetnie brzmiącego głosu lidera zespołu Babsztyl, ale również usłyszeć premierowe wykonanie piosenki pt. „Deszczowa”, która ukaże się na kolejnej płycie. Jeśli, ktoś jest fanem zespołu, w którym od 45 lat gra Zbigniew Hofman, był z pewnością usatysfakcjonowany. Po spotkaniu można było również liczyć na rozmowę z artystą, wspólne zdjęcie, a nawet autograf. Wiele osób skorzystało z tej okazji i z pewnością nie żałują.
Kameralne koncerty w sali na pierwszym piętrze domu kultury to rzadkość, ale ze względu na niesamowity klimat i bliski kontakt słuchacza z artystą gwarantują doskonały odbiór muzyki. Wspólne śpiewanie wokalisty z publicznością znanych przebojów, jest tylko potwierdzeniem tej świetnej interakcji, która trwała do ostatnich minut recitalu.
Dla osób, które nie były na spotkaniu mamy dobrą wiadomość. Zarejestrowaliśmy spotkanie i z pewnością podzielimy się tym nagraniem na naszym kanale YouTube MDK Mława, podobnie jak koncertem zespołu Babsztyl, który odbył się w Mławie w 2021 r. w parku miejskim.
Obrazy Zbigniewa Hofmana też będzie można jeszcze zobaczyć. Od dziś przez dwa tygodnie będą prezentowane w Galerii Foyer mieszczącej się w domu kultury.
Zbigniew Hofman, aby wczoraj do nas przybyć, pokonał długą drogę. Podróż z Koszalina była męcząca, a występ w Mławie, jak sam przyznał, wywoływał dreszczyk emocji. Odwiedziny w rodzinnych stronach, spotkanie ze znajomymi, osobami, które pamiętają muzyka z lat młodości, to duże przeżycie nawet dla doświadczonego artysty, który ma za sobą wiele tras koncertowych. Na szczęście na muzycznej mapie Polski artysty Mława jest wciąż obecna, a kolejne spotkania ze Zbigniewem Hofmanem w naszym mieście to tylko kwestia czasu.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli obecni na wernisażu i recitalu, a artyście za wspólnie spędzone chwile i prezentację swojej twórczości.