plakat
Do trzech razy SZTUKA! Organizujemy kolejny wyjazd do Warszawska Opera Kameralna! Czekamy na miłośników opery i wspaniałych widowisk.
Przed nami kolejna podróż. Tym razem wybierzemy się z mieszkańcami Mławy na dwie jednoaktówki.
Termin 14 stycznia 2023 r., godz. 19.00.
Zapisy i wpłaty przyjmujemy do 16 grudnia w kasie MDK w Mławie, Stary Rynek 13.
Cena wyjazdu 80 zł/os.
Wyjazd 14 grudnia 2023 r. o godz. 16.00 operobusem z przystanku MKM Stary Rynek
„Tłusty czwartek” i „Nocny dzwoneczek” to propozycje Warszawskiej Opery Kameralnej na karnawał.
Tłusty czwartek
Akcja rozgrywa się w wieku XVII, w wiosce nieopodal Paryża. Dwoje ukochanych – Nina i Teodoro, ubolewają nad faktem, że ojciec Niny – Pułkownik, obiecał ją prostemu wieśniakowi – Ernesto. Sigismondo, potwornie zazdrosny o swoją żonę Camillę, postanawia pomóc młodym kochankom rozwiązać tę problematyczną sytuację. Jako że uważa Ernesta za osobę o bardzo ograniczonym intelekcie, knuje intrygę, w którą angażuje wszystkich mieszkańców. W wyniku nieoczekiwanego splotu zdarzeń sam staje się ofiarą własnych knowań. Czy i tym razem zwycięży czysta i prawdziwa miłość?
Nocny dzwoneczek
Opowieść rozpoczyna się od wesela słynnego neapolitańskiego aptekarza – Don Annibale Pistacchio z Serafiną. W związku z konieczną podróżą pana młodego do Rzymu następnego dnia, związek powinien zostać skonsumowany niezwłocznie, w nocy po zaślubinach. Zamiar ten zamierza udaremnić Enrico, były ukochany Serafiny, który postanawia ją odzyskać. Podczas wesela wznosi toast za młodą parę, po czym znika, szykując się do intrygi. Już bowiem niebawem, po zakończeniu weselnych zabaw i udaniu się Serafiny i Annibale do domu w celu dopełnienia małżeńskich powinności, w aptece rozlega się dźwięk nocnego dzwonka, na który zgodnie z obowiązującym prawem aptekarz ma obowiązek zareagować, obsługując klienta w potrzebie. Klientem tym kilkukrotnie podczas tej nocy okazuje się być Enrico w przebraniu…
Więcej informacji na stronie https://operakameralna.pl/event/32228/