Coraz bardziej czuć świąteczny klimat. Sklepowe witryny zapełniają się okolicznościowymi dekoracjami, a już niebawem korzenny zapach pierników będzie kusił smakoszy tego przysmaku. Cynamon, goździki, piękne rękodzieło i regionalne smakołyki mogą pojawić się również w Mławie, a to za sprawą organizowanego 17 i 18 grudnia Jarmarku Bożonarodzeniowego w parku miejskim w Mławie.

Przed świętami warto odpocząć od codziennej gonitwy po sklepach oraz pracy w kuchni i wybrać się na wydarzenie, które może przynieść dużo radości zarówno najmłodszym, jak i dorosłym. W tym roku podczas ostatniego weekendu przed Bożym Narodzeniem będzie można w Mławie nie tylko zakupić wspaniałe prezenty, dekoracje, ekologiczne produkty, swojskie jadło, ale również skorzystać z wielu atrakcji.

Jarmark Bożonarodzeniowy to świetna okazja, dla wszystkich osób, które chciałyby skorzystać z możliwości sprzedaży swoich produktów na tego typu imprezach. Poszukiwania wystawców trwają. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 grudnia.

Chętnie będziemy gościć u siebie twórców różnego rodzaju rękodzieła: od biżuterii, makramy, zabawek z drewna, przytulanek z włóczki, wyrobów ceramicznych, dziecięcych ubranek, ciepłych swetrów i kapci z motywami ludowymi, po ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, których próżno szukać w dużych sieciach handlowych. Na jarmarku nie powinno zabraknąć również pysznych pierników, grzanego wina, domowych nalewek, wędlin, miodów oraz słodkich wypieków przygotowywanych według domowych receptur. Mieszkańcy Mławy już czekają na aromatyczne przyprawy, słodkie konfitury oraz pieczywo, które będzie pysznym dodatkiem do świątecznych sałatek. W tym roku tylko takie oferty mają szansę pojawić się w centrum miasta, więc jeśli mieszkasz niedaleko, zaplanuj 17 i 18 grudnia wyjazd do Mławy.

Do udziału w jarmarku zachęcamy wystawców z całej Polski od morza do Tatr, a nawet spoza granic naszego kraju. Szczegółowe informacje dla wystawców w Regulaminie znajdującym się w załączniku.

Organizatorem Jarmarku Bożonarodzeniowego w Mławie jest Miejski Dom Kultury w Mławie
Cennik opłat w formularzu zgłoszeniowym.
Zgłoszenia przyjmuje Pani Eliza Krzykowska, tel. 23 654 35 85
*O zakwalifikowaniu się na Jarmark decyduje organizator.

Więcej informacji o wydarzeniu podamy wkrótce.

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
Regulamin Jarmark Bozonarodzeniowy 310 KB 204
Jarmark Bozonarodzeniowy2022 - zgłoszenie (2) 2 MB 320