W piątek 19.08.2022 r. odbyło się spotkanie miejscowych muzyków na terenie parku miejskiego. Choć sezon letni na estradzie w parku dobiega końca, można było odnieść wrażenia, że potrzeba wspólnego muzykowania jest nadal żywa, a takie spontaniczne akcje, podczas których każdy ma okazję chwycić za instrument i zaprezentować swoje umiejętności, mają swoich zwolenników i budzą zainteresowanie nawet wśród osób, które dotąd nie miały zbyt wielu okazji występować publicznie.

Podczas piątkowego jam session zaprezentowały się dwie młode gitarzystki, które świetnie poradziły sobie z coverami takich zespołów, jak Nirvana i The Doors, ale również doświadczeni muzycy, członkowie zespołów Starsi czy Team Spirit. Chcielibyśmy, aby takich spotykań odbywało się więcej, tylko po to, aby każdy, kto gra na instrumencie, śpiewa, wykonuje własną autorską muzykę, a może gra covery doświadczył tych emocji i poczuł choć przez chwilę, że może być wysłuchany i nabrał doświadczenia scenicznego.

Pomysł na takie muzykowanie narodził się dość spontanicznie, dlatego jesteśmy ciekawi Waszego zdania, czy warto byłoby organizować takie spotkania np. co dwa tygodnie w sezonie wakacyjnym w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami na scenie oraz osobom, które przyczyniły się do rozwoju tej akcji, czyli m.in. Piotrowi Słowikowskiemu „Słowikowi” i Witoldowi Nawrotowi „Nafciakowi”.