Miejski Dom Kultury w Mławie stawia na działania profilaktyczne. Wydarzenia artystyczne jako alternatywne formy spędzania wolnego czasu to doskonały sposób na życie z dala od używek i zagrożeń.

Dzięki pozyskanym środkom z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania dla Miasta Mława w 2022 r. tylko w okresie wakacyjnym zorganizujemy kilka działań z udziałem ekspertów, którzy będą mówić o konsekwencjach niekontrolowanego spożywania alkoholu czy eksperymentowania z narkotykami, dopalaczami, a nawet lekami zawierającymi pochodne środków psychoaktywnych. Nasze projekty będą skierowane do różnych grup wiekowych – dzieci, młodzieży i seniorów.

Pierwsze działanie zostało zaplanowane już na 9 lipca 2022 r. Tego dnia w godz. 10.00-16.00 w Parku Miejskim pojawi się miasteczko profilaktyczne z mnóstwem atrakcji. DNI MŁAWY to doskonała okazja do zaznajomienia mieszkańców tą tematyką. Każdy, kto zawita w tym czasie do miejskiego zielonego salonu, będzie mógł wziąć udział w warsztatach i użytkować sprzęt, który jest wykorzystywany w działaniach profilaktycznych.

W dużej hali namiotowej i czterech mniejszych namiotach pojawią się alkogogle, pijany rower, drzwi zamknięte na zawsze, klockologia psychomotoryki, kamizelka płucna, xbox 360, pijany kierowca, piłeczka prawdy, spacer farmera, kamera termalna. O zagrożeniach wynikających ze spożywania używek będą informować eksperci z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów edukacyjno-profilaktycznych.

Dzień później, 10 lipca od godz. 12.00 zapraszamy do Parku Miejskiego na projekcje filmowe w ramach profilaktycznego kina plenerowego. Na ekranie kinowym przy estradzie zostaną wyświetlone filmy:
godz.12.00 Mały Książę
godz. 14.00 Księga Dżungli
godz. 20.00 Iluzja

Za tydzień, aby jeszcze bardziej zgłębić ten temat i zainteresować miejską ofertą imprez młodzież, zapraszamy na taneczną zabawę z DJ’em. Przed pierwszą dyskoteką w rytmie melodii z lat 90. i 2000 odbędzie się krótki wykład profilaktyczny, który wygłosi asp. szt. Anna Pawłowska. Taneczne zabawy profilaktyczne dla młodzieży odbędą się 15 i 22 lipca 2022 r., w godz. 19.00-22.00. Pierwszą poprowadzi DJ Block, a drugą utrzymaną w stylistyce reggae Ras Borozi.

W drugiej połowie lipca zaplanowaliśmy również Letnie Spotkania Artystyczne z MDK, w ramach których porozmawiamy o uzależnieniach behawioralnych i zdrowiu psychicznym dzieci oraz wykłady profilaktyczne dla seniorów połączone z wyjazdem rekreacyjnym. Szczegóły na plakatach poniżej.


W sierpniu za to odbędzie się kolejne profilaktyczne kino plenerowe. Dokładny termin podamy niebawem.

Wszystkie zadania finansowane z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Miasta Mława w 2022 r.